چهارشنبه 01 جولای 15 | 19:04

حماس: تعدیل دولت «کودتا» است

«سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش حماس ضمن مخالفت با دستور محمود عباس مبنی بر اجرای تعدیل در دولت رامی حمدالله، تاکید کرد که این یک «کودتا» است و ما با آن تعامل نخواهیم کرد.


به نقل از رسانه های خبری فلسطین، برخی منابع در کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) از برکناری یاسر عبدربه دبیرکل این کمیته خبر دادند.

خبرگزاری معا فلسطین امروز چهارشنبه در خبری اعلام کرد که محمود عباس مسئولیت دبیرکلی کمیته مذکور را تا زمان تعیین دبیرکل جدید بر عهده می گیرد.

از سوی دیگر عبدربه از موضوع برکناری اش اظهار بی اطلاعی کرد و گفت که عباس اختیار برکناری مرا ندارد.

وی در اظهاراتی رادیویی افزود: با شنیدن این خبر در رسانه های فلسطین غافلگیر شده است و هیچ اطلاعی از این موضوع و علت آن ندارد.

عبدربه گفت: عباس اختیار برکناری مرا ندارد بلکه این کمیته اجرایی ساف است که در این مورد تصمیم می گیرد و بایستی در نشست عمومی کمیته و به طور روشن اعلام شود.

یاسر عبدربه از سال 2005 پس از انتخاب محمود عباس به عنوان رئیس سازمان ساف و جانشین یاسر عرفات، به عنوان دبیر کل کمیته اجرایی ساف انتخاب شد.

حماس: تعدیل دولت «کودتا» است

«سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش حماس ضمن مخالفت با دستور محمود عباس مبنی بر اجرای تعدیل در دولت رامی حمدالله، تاکید کرد که این یک «کودتا» است و ما با آن تعامل نخواهیم کرد.

ابوزهری اظهار داشت که حماس با تصمیمات عباس در خصوص تعدیل غیر توافقی دولت مخالف است و آن را کودتا می داند.

وی افزود که حماس هرگز با این تغییرات تعامل نخواهد کرد.

عباس شب گذشته در نشست کمیته اجرایی ساف، رامی حمدالله را مامور اجرای تغییرات محدود در دولت وفاق ملی کرد.

رژیم صهیونیستی: همکاری امنیتی با تشکیلات خودگردان به قوت خود باقی است

رژیم صهیونیستی تاکید کرد که همکاری امنیتی با تشکیلات خودگردان فلسطین به رغم تهدیدات مکرر مسئولان فلسطینی مبنی بر توقف آن همچنان به قوت خود باقی است.

تشکیلات خودگردان فلسطین از ابتدای سال جاری 25 قبضه سلاح و ابزار جنگی متعلق به ارتش صهیونیستی را که در مناطق مختلف کرانه باختری ضبط شده بود، به این رژیم بازگردانده است.

منبع مذکور اشاره کرد که تشکیلات خودگردان همچنین 231 صهیونیست را که بدون مجوز ورود به اشتباه وارد مناطق تحت سیطره خود شده بود، به اراضی اشغالی بازگردانده است.

رادیو سراسری رژیم صهیونیستی در حالی به انتشار این گزارش ها پرداخته که تشکیلات خودگردان بارها تهدید کرده که همکاری امنیتی با این رژیم در تمامی عرصه ها به ویژه در عرصه تعقیب و پیگرد مبارزان مقاومت در کرانه باختری را متوقف خواهد کرد اما این اقدامات ثابت می کند که تهدیدات تشکیلات خودگردان کاملا بی اساس است و همکاری امنیتی با صهیونیست ها در ذات این تشکیلات قرار دارد.

همچنین مسئولان سازمان ازادی بخش فلسطین در ماه می سال گذشته از تشکیل کمیته ای ویژه برای بررسی احتمال توقف همکاری اقتصادی و امنیتی با رژیم صهیونیستی خبر داد اما تا به امروز هیچ توصیه و دستور العملی از سوی این کمیته در این باره صادر نشده است.

در همین راستا، شورای مرکزی سازمان آزادی بخش در پنجم ماه مارس گذشته با صدور مصوبه ای خواستار توقف تمامی شیوه های همکاری با رژیم صهیونیستی شد.

با این حال این مصوبه هنوز هم به اجرا درنیامده و همکاری امنیتی بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی نه تنها متوقف نشده، بلکه گسترده تر هم شده است.

جبهه خلق: شکست تشکیل دولت وحدت ملی، بحران داخلی را عمیق تر می کند

جبهه خلق برای آزادی فلسطین تاکید کرد که شکست رایزنی ها برای تشکیل دولت وحدت ملی و تصمیم عباس برای اجرای تعدیل وزرا در دولت وفاق ملی، بحران داخلی را عمیق تر می سازد.

این جبهه در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیمات عباس باعث استمرار دودستگی و دو چندان شدن درد و رنج ملت فلسطین و در معرض خطر قرار گرفتن آرمان های ملی می شود.

جبهه مذکور تاکید کرد که راه رهایی از این واقعیت تاریک، وجود اراده سیاسی و اخلاص به نفع ملت فلسطین و قضیه ملی آن از طریق پایبندی به توافق آشتی و اجرای آن و نیز دعوت کادر رهبری موقت ساف برای برگزاری نشست است.

یورش نظامیان صهیونیست به شرق دیرالبلح

نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی صبح امروز چهارشنبه به اراضی شهروندان در شرق دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه یورش بردند.

شاهدان عینی گفتند که چند خودروی نظامی به اراضی شهروندان در منطقه مذکور یورش برده و شروع به خاکبرداری کردند.

شاهدان عینی گفتند که نیروهای اشغالگر به طور گسترده به سمت اراضی شهروندان تیراندازی می کردند.

نظامیان صهیونیست منزل شهید ابوجبل را پلمب کردند

نیروهای رژیم اشغالگر قدس صبح امروز به شهرک جبل المکبر یورش برده و منزل شهید «عدی ابوجمل» (مجری عملیات استشهادی در کلیسا که ماه اکتبر صورت گرفت) تخلیه کرده و درب آن را پلمب کردند.
بر اساس این گزارش، پدر و مادر، 3 برادر و یک خواهر شهید ابوجمل ساکن این خانه بودند.

درخواست حماس از تشکیلات رام الله برای تجدید نظر در سیاست هایش

جنبش مقاومت اسلامی “حماس” از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا در سیاست های خود در قبال آرمان های ملی فلسطینیان و رژیم اشغالگر قدس تجدید نظر کند.

“نادر صوافطه” از رهبران حماس خواستار تدوین یک طرح ملی جامع و فراگیر با مشارکت تمامی گروه های فلسطینی جهت برون رفت از بحران جاری و مقابله با زورگویی های دشمن صهیونیستی و مقابله با جنایاتش شد.

وی تصریح کرد: آرمان ملی فلسطین به مرحله خطرناکی رسیده است که این امر آینده آن و پایداری ملت فلسطین را تهدید می کند.

وی ابراز عقیده کرد که باید تمامی مقامات تشکیلات رام الله و در راس آنها محمود عباس در راستای پایان بخشیدن به دو دستگی داخلی دست به تلاش های جدی بزند و رهبران گروه ها را به تدوین راهبردی جامع که همه مشکلات و چالش های داخلی را حل و فصل می کند، دعوت نماید.

آنروا: احتمال تعطیلی 700 مدرسه در غزه وجود دارد

مدیر عملیات آنروا در غزه گفت که کسری بودجه و کمبود مواد ممکن است باعث شود که حدود 700 مدرسه در سال تحصیلی جدید بازگشایی نشوند.

«رابرت ترنر» در مصاحبه با روزنامه لوموند فرانسه گفت که اوضاع نوار غزه بسیار نگران کننده است و بودجه آنروا جوابگوی وضعیت اضطراری و موارد انسانی نیست بلکه صرف مدارس و بیمارستان ها و فعالیت های دیگر می شود و به همین دلیل کسری بودجه صندوق حدود 100 میلیون دلار است و احتمالا آژانس مجبور خواهد شد حدود 700 مدرسه را در سال تحصیلی جدید بازگشایی نکند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.