دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
شنبه ۱۳ تیر ۹۴ | ۱۴:۳۸

برژینسکی: توافق با ایران بهتر از عدم توافق است

مشاور امنیت ملی اسبق دولت آمریکا با اشاره به مذاکرات هسته‌ای وین بین ایران و گروه ۱+۵ گفت که «توافق با ایران بهتر از عدم توافق است».


در حالی که مذاکرات هسته‌‌ای در وین همچنان ادامه دارد، مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا رسیدن به توافق را «بهتر» از عدم توافق دانست.

مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1 برای رسیدن به توافق نهایی در وین که قرار بود تا 9 تیرماه نهایی شود، با یک هفته تمدید به 14 تیر موکول شده است البته این تاریخ هم به گفته یک مقام ارشد آمریکایی احتمال تمدید آن وجود دارد.

در حالی که در آمریکا انتقادات از مواضع کاخ سفید در قبال مذاکرات هسته‌ای به ویژه از سوی جمهوریخواهان مسلط بر کنگره افزایش یافته، مشاور امنیتی ملی سی و نهمین رئیس‌جمهور این کشور از مذاکرات حمایت کرد و رسیدن به توافق را «هوشمندانه‌» خواند.

«زبیگنیو برژینسکی» مشاور امنیت ملی اسبق دولت آمریکا که به عنوان عضو افتخاری مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی مشغول به کار است، در صفحه توئیتر خود نوشت: «توافق با ایران بهتر از عدم توافق است».

مشاور امنیت ملی جیمی کارتر رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در توضیح علت گفته خود اینطور توضیح داد که «در حالی که خاورمیانه به طرز فزاینده‌ای در آشوب است، عاقلانه‌تر و هوشمندانه‌تر آن است که ثبات آن بیافزاییم و نه اینکه ثبات آن را بیشتر کاهش دهیم».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: