دوشنبه 29 نوامبر 10 | 17:41

ردپای دستگاه جاسوسی انگلیس در ترور دو استاد دانشگاه شهید بهشتی+فیلم

” جان ساورز ” رئیس سرویس امنیت خارجی انگلیس ( ام آی 6) در یکی از بی‌سابقه‌ترین سخنرانی‌های خود تأکید کرده بود که فعالیت‌های اطلاعاتی و جاسوسی می‌تواند ایران را از ادامه فعالیت‌های هسته‌ای باز دارد


یکی از اساتید کشور که در دانشگاه شهید بهشتی تهران تدریس می کرده است در جریان یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.
مجید شهریاری و فریدون عباسی دو استاد دانشگاه شهیدبهشتی توسط عوامل ضدانقلاب مورد سوقصد قرار گرفته اند.

برای اندازه بزرگ روی تصویر کلیک کنید

برای اندازه بزرگ روی تصویر کلیک کنید

این اقدام در حالی است که رئیس سرویس امنیت خارجی انگلیس موسوم به “MI6” ضمن اعتراف به عملیات جاسوسی متعدد علیه ایران، در توجیه فعالیت‌های جاسوسی سازمان متبوع خود مدعی شده است که دیپلماسی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران کافی نیست و باید به فعالیت‌های جاسوسی و اطلاعاتی برای مقابله با ایران ادامه داد.

این خبری است که رسانه‌های خبری مختلف دنیا در روزهای اخیر، اظهارات بی‌سابقه “جان ساورز” رئیس سرویس امنیت خارجی انگلیس ( ام آی 6) را به صورت گسترده پوشش داده‌اند و امروز دو استاد دانشگاه کشورمان ترور و به شهادت رسیدند.

از این رو به نظر می رسد این اقدام در راستای فعالیت های سرویس های جاسوسی بریتانیا صورت گرفته است.
” جان ساورز ” رئیس سرویس امنیت خارجی انگلیس ( ام آی 6) در یکی از بی‌سابقه‌ترین سخنرانی‌های خود تأکید کرده بود که فعالیت‌های اطلاعاتی و جاسوسی می‌تواند ایران را از ادامه فعالیت‌های هسته‌ای باز دارد.

این در حالی است که پیش از این وزارت اطلاعات از دستگيري 4 تروريست وابسته به انگليس در شهر مريوان خبر داده بود.

گفتنی است افراد دستگير شده اعتراف كرده‌اند كه در دو سال گذشته 5 ترور انجام داده‌اند و قرار بوده بابت هر عمليات 20 هزار دلار دستمزد بگيرند.  بر پایه اعترافات این گروه، آنان دستورات خود را در سلیمانیه عراق از فردی به نام جلیل فتاحی دریافت کرده بودند که اکنون ساکن انگلیس است. وزارت اطلاعات اعلام كرده است كه انگليس علاوه بر انجام عمليات جاسوسي در ايران، در حمايت و تامين مالي برخي از گروه‌هاي تروريستي مخالف دولت ايران دست دارد

اظهارات ساورز را از اینجا ببینید.

بر این اساس در ترور اول دکتر مجید شهریاری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به شهادت رسیده و دو نفر همراه وی مجروح شده اند.

در ترور دوم دکتر فریدون عباسی دوانی دیگر استاد دانشگاه شهید بهشتی در میدان نزدیک این دانشگاه در اقدامی مشابه مورد سوء قصد قرار گرفت که بلافاصله متوجه موضوع شده و از محل حادثه می گریزد. این استاد دانشگاه و همراه وی در این حادثه جان سالم به در برده اند.

22 دی ماه سال گذشته نیز منافقین کوردل دكتر مسعود علي محمدي را روبروی منزلش به شهادت رساندند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.