پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۴ تیر ۹۴ | ۱۶:۵۴

فضیلت زیارت امام حسین در شب‌های قدر

زیارت امام‌حسین علیه السلام و تلاوت ادعیه آن یکی از اعمالی است که در همه ایام سال به ویژه ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر به دوستداران آن حضرت بسیار توصیه و فضائل بسیاری نیز برای آن در نظر گرفته شده است.


فضائل بسیاری برای زیارت امام حسین علیه السلام و تلاوت ادعیه آن برای در همه ایام سال و به ویژه ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر از سوی خداوند در نظر گرفته شده است.

از شیخ عباس قمی در مفاتیح‌الجنان نقل شده که زیارت امام حسین علیه السلام با عنوان زیارت مخصوصه امام‌حسین علیه السلام در ایام ماه مبارک رمضان تأکید شده است و بسیار در شب‌های قدر ادعیه آن مورد تلاوت قرار گرفته است. امام محمد تقی علیه السلام بیان کردند که هر کس امام حسین علیه السلام را در شب بیست و سوم ماه رمضان زیارت کند، روح بیست و چهار هزار ملک و پیغمبر که همه رخصت می‌طلبند از خدا در زیارت آن حضرت با او مصافحه می‌کنند.

همچنین در شب اول، نیمه و آخر ماه مبارک رمضان نیز فضیلت‌های زیادی برای زیارت امام حسین علیه السلام در نظر گرفته شده است. امام صادق علیه السلام می‌فرمایند که چون شب قدر می‌رسد، منادی از آسمان هفتم از پشت عرش ندا سر می‌دهد، حق تعالی آمرزید هر که را به زیارت قبر حسین علیه السلام آمده است.

در روایت دیگری آمده است هر که شب قدر نزد قبر امام حسین علیه السلام برود و دو رکعت نماز بخواند، حق تعالی درخواست او را برآورده کند و از آتش پناهش دهد. ابن قولویه از امام صادق علیه السلام روایت کرده هر که در ماه رمضان قبر امام حسین علیه السلام را زیارت کند و در راه زیارت بمیرد، برای او عرض و حسابی نخواهد بود و به او بگویند بدون ترس و بیم وارد بهشت شود.

متنی که در شب قدر از امام حسین علیه السلام به آن زیارت می‌شود چنان است که شیخ مفید،‌ محمد بن مشهدی،‌ ابن طاووس در کتب مزار ذکر کرده‌اند و آن زیارت را مختص شب‌های قدر، روزهای عید فطر و قران نام برده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: