دوشنبه 29 نوامبر 10 | 17:50

واکنش جریان‌های دانشجویی به ترور دو دانشمند هسته‌ای

در پی ترور شهید دکتر مجید شهریاری و حمله به دکتر فریدون دوانی دانشجویان ضمن محکوم نمودن این پروژه اعلام کردند این اقدامات وحشیانه اندک تاثیری در عزم و ارداه ملت ایران، به ویژه جوانان و دانشگاهیان در رسیدن به پیشرفت های روزافزون نداشته و لکه ننگ دیگری بر دامن ناپاک استکبار جهانی است.


در پی ترور شهید دکتر مجید شهریاری و حمله به دکتر فریدون دوانی دانشجویان ضمن محکوم نمودن این پروژه اعلام کردند این اقدامات وحشیانه اندک تاثیری در عزم و ارداه ملت ایران، به ویژه جوانان و دانشگاهیان در رسیدن به پیشرفت های روزافزون نداشته و لکه ننگ دیگری بر دامن ناپاک استکبار جهانی است.

بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
واقعه غم بار ترور دو تن از اساتید و چهره های علمی و دانشگاهی کشور عزیزمان در صبحگاه امروز و شهادت دکتر شهریاری، قلب ها را به درد آورد و تاسف تاثر دلدادگان به سربلندی اسلام و ایران اسلامی را برانگیخت. مبارک باد بر اسلام عزیز، داشتن و پرورش دادن اینگونه فرزندان در دامان خود.
جنبش عدالتخواه دانشجویی این شهادت را که بی‌شک برای آن شهیدان، سعادتی بی‌نظیر است، خدمت رهبر عزیز انقلاب اسلامی، خانواده‌ی محترم شهدا، جامعه‌ی دانشگاهی کشور، مردم شریف ایران و به ویژه خدمت خانواده‌ی این شهید عزیز، تبریک و تسلیت می‌گوید. بی‌شک صبر بر این سختی‌ها و برکات خون‌های مطهر شهدا بوده است که ایران اسلامی را امروزه به جایگاهی چنین رفیع و بالاقدر رسانده است. همین مجاهدت‌ها و ایستادگی‌هاست که حقانیت پیام این ملت مظلوم همیشه قربانی تروریسم را ثابت کرده و امروز انقلاب اسلامی را تبدیل به مرجعی برای همه‌ی آزادگان جهان نموده است.
و اما روی دیگر این حرکت، زبونی و فلاکت دشمنان انقلاب است. دشمنانی که پس از ترورها و جنایات اوایل انقلاب، جنگ تحمیلی، محاصره‌های اقتصادی، خیانت‌ها و توطئه‌های سیاسی، ایجاد و تقویت گروهک‌های تروریستی چون رجوی‌ها و ریگی‌ها، ساماندهی آشوب‌های خیابانی و کودتاهای مخملی و هزاران توطئه و خباثت دیگر، نتیجه‌ای جز رشد پر شتاب، عزت بیشتر، محبوبیت عمیق و گسترده‌ی انقلاب اسلامی در سراسر کره‌ی خاکی، به دست نیاوردند. امروز در مسائل جهانی چشم‌ مستضعفین و حتی زورگویان جهان به مواضع جمهوری اسلامی ایران است. امروز انقلاب اسلامی تعیین کننده‌ی اصلی معادلات و نظم جدید جهان است. نظمی که بروزهای کوچکی از آن را از نیویورک تا لبنان و کشورهای آفریقایی می توان دید.
این اقدام در شرایطی رخ داده است که خبر ورود برق تولیدی نیروگاه بوشهر به شبکه‌ی برق کشور، نشانه‌ی به عینیت رسیدن یک خواست ملی بود. در شرایطی هستیم که مذاکرات هسته‌ای با ۵+۱ بر اساس طرح ایران اسلامی پیش روست. همه‌ی اینها نشانه‌ای از شکست سال‌ها کارشکنی آمریکا، اتحادیه اروپا و حتی روسیه در رسیدن ایران به جایگاه واقعی خود بود. پیشرفت‌های هسته‌ای ایران نمادی است از حرکت عظیم ملت ایران در عرصه‌های علمی، و این کارشکنی‌ها نه فقط در انرژی هسته‌ای است که نوک پیکان این معارضات، رشد و تعالی علمی ایران اسلامی را نشانه گرفته است. و از هیچ گونه تلاشی برای توقف این حرکت فروگذار نیست کمااینکه اعمال تحریم¬های مختلف در همین راستا بوده است.
این اقدام جاهلانه از بی‌خردان هار شده، نشانه‌های عصبانیت آمریکا، اسرائیل و تمام مستکبران است. نشانه‌ای از عجز و ناتوانی دشمنان‌است که با ترور دانشمندان بروز یافته است. که این وحشیان سابقه‌ای بس دراز در ترورهای ناجوانمردانه دانشمندان در سراسر جهان داشته‌اند. این جنایت و جنایت‌های دیگری از این دست نماد فرو ریختن تمام هیمه‌ی پوشالی مستکبران جهانی است که به ددمنشانه‌ترین شکل ممکن علیه ملت ایران شکل گرفته است. انتقام‌گیری آمریکا و هم‌پیمانانش از مردم شریف ایران ، به علت ایستادگی و هوشیاری‌شان، پس از شکست سلسله‌وار توطئه‌های آنها و به ویژه شکست سنگین فتنه عظیم سال ۸۸ است.
جنبش عدالتخواه دانشجویی همراه با تمامی ملت شجاع و مقاوم ایران بر سر مستبکرین عالم و صهیونیزم بین الملل فریاد می کشد که این اقدامات و جنایات دیوانه وار، نه تنها ما را در دستیابی به حقوق حقه خود ناامید و متزلزل نمی کند، که عزمی بیشتر در بازوان خود برای ادامه این راه حق می بینیم و همچنانکه سپاسگزار تلاش دانشمندان و مراکز علمی هسته ای هستیم، از شتاب علمی، تحقیقاتی و اجرایی در این عرصه حمایت می کنیم.
همچنین جنبش عدالتخواه دانشجویی علاوه بر درخواست از نهادهای امنیتی برای پیگیری سریع ماجرا و برخورد قاطع با عوامل و روسای اصلی این اتفاقات، از مسئولین به جد می‌خواهد که آمریکا و اروپا را به پرداخت غرامت این جنایت خود در کنار باقی جنایت‌ها و حمایت‌هاشان از تروریست‌ها (حمایت از ریگی، حمایت اخیرشان از تروریست‌های گروهک رجوی با خارج کردن از لیست تروریسم و …)، وادار نماید. و اگر لازم است با بعضی از این خبیثان، قطع رابطه صورت گیرد.
و در این برهه حساس خاطر نشان می نماییم که از مواضع قدرتمندان تیم مذاکره کننده هسته‌ای حمایت نموده و خواهان استمرار بر مواضع قاطع، مستحکم و راستین جمهوری اسلامی باقی مانده و بدانند ملت ایران چون همیشه حاضر است برای استقرار و اقتدار نظام جمهوری اسلامی تک تک جوانان خود را در این راه فدا نماید و هیچ گاه از تقدیم این خونها در این راه کوتاهی نخواهد نمود.

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی

بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي با صدور بيانيه‌اي ترور شهيد شهرياري را محكوم كرده و تاكيد كرد: شهيد دكتر شهرياري عمر پربركت خود را در راه آرمان‌هاي بلند نظام اسلامي نثار كرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي با صدور بيانيه‌اي ترور 2 استاد دانشگاه شهيد بهشتي را محكوم كرد كه متن كامل اين بيانيه به شرح ذيل است:

انالله و انا اليه راجعون

بار ديگر مستكبران و صهيونيست‌هاي جنايتكار عمق نفرت خود را نسبت به نظام مقدس جمهوري اسلامي و ملت رشيد ايران نشان دادند. آنهايي كه در روزهاي آغازين انقلاب چهره‌هاي موجه و تاثيرگذار انقلاب را به شهادت مي‌رساندند، اين بار هم بعد از آن كه در موضوع هسته‌اي ايستادگي ملت و نظام را در برابر زياده خواهي‌هاي استكبار مشاهده كردند و در آستانه مذاكرات با گروه 1+5 به ترور دانشمندان و اساتيد دانشگاهي روي آوردند تا به خيال خام خود جلوي پيشرفت روزافزون كشور عزيزمان را در موضوع هسته‌اي بگيرند اما چه كوته فكرند اين بازيچه هاي دست استكبار…

جوخه‌هاي ترور اين‌بار قلب دانشگاه را هدف قرار دادند و دانشگاهيان را در داغ يكي از اساتيد خود، به سوگ نشاندند. خون شهيد عزيز دكتر شهرياري يك‌بار ديگر پرده از چهره كريه و ضدانساني دشمنان اين مملكت برداشت و نشان داد داعيه حقوق بشر و مبارزه با تروريسم، تنها حربه‌اي براي منزوي كردن كشورهاي مستقل و آزاده است.

ناكامي در ترور و مجروحيت دكتر عباسي و همسران شهيد دكتر شهرياري و دكتر عباسي كه عازم كلاس درس و آموختن علم به فرزندان اين مرز و بوم بودند بار ديگر نشان داد كه حركت در مسير پيشرفت و تعالي كشور همراه با هزينه و زحمت و جان‌فشاني بوده و تا راه پيشرفت و تعالي ادامه دارد بايستي اين هزينه‌ها را نيز به جان خريد.

دكتر شهرياري عمر پربركت خود را در راه آرمان‌هاي بلند نظام گذراند و اين شهيد بزرگوار و فرهيخته از برجسته‌ترين اساتيد دانشگاه شهيد بهشتي بوده و شان و رتبه علمي ايشان مورد تاييد تمامي دانشگاهيان است. اين دانشمند بزرگوار خدمات شايان توجهي را به پيشرفت‌هاي بومي كشور و تربيت فرزندان اين ملت انجام داده است و شاگردان زيادي از محضر ايشان بهره جسته‌اند. بدون شك شهادت ايشان ضايعه‌اي اسفبار مي‌باشد اما مستكبران و سران صيهونيست بدانند كه ما شاگردان ايشان، راه عزت و اقتدار را كه از اين استاد گرانقدرمان آموخته‌ايم، بي‌هيچ كم و كاستي ادامه خواهيم داد. چه زيبا فرمود حضرت روح‌الله كه “بكشيد ما را نيرومند تر خواهيم شد ”

شهيد دكتر مجيد شهرياري ديروز با جهاد علمي و امروز با خون پاك و مطهرش دو پيام به بازماندگان و همكاران خود داد؛ يكي آنكه پيشرفت و توسعه كشور نيازمند تلاش بي‌وقفه و مجاهدت علمي در عرصه‌هايي است كه دشمن سعي دارد آنها را در انحصار خود قرار دهد و ديگر آنكه دشمنان سربلندي و پيشرفت ايران عزيز، مدعيان به اصطلاح حقوق بشر و مبارزه با تروريسم و قدرت‌هاي زورگو و ظالم براي جلوگيري از استقلال ملت‌ها همچنان نخبه‌كشي و هدف قرار دادن دانشمندان و نوادر كشورها را در برنامه‌هاي خود دارند.

آن شهيد با تلاش علمي خود شاگردان بسياري را تربيت كرد كه قطعا راه علمي او را ادامه خواهند داد جامعه علمي كشور و ملت ايران به وجود چنين استاد فرهيخته و مبرز و چنين فرزندان بزرگ و برنايي افتخار مي‌كند.

شهيد شهرياري در درس و بحث و كرسي خود، دانشگاه شهيد بزرگوار بهشتي را به مدرسه عشق به دين و ميهن و مستعد ساختن ايراني آباد و مستقل تبديل كرده بود و فوران خون اين استاد مظلوم و مبرز، عزم شاگردان و دانشجويان و نخبگان علمي كشور را براي رساندن ايران به قله‌هاي علم و فناوري جزم‌تر و نقشه‌هاي شوم دشمنان را نقش بر آب خواهد كرد.

شهادت اين استاد فداكار و افتخار جامعه علمي كشور، انسان متعهد، مومن و ولايي كه زندگي خود را وقف علم و پيشرفت كشور كرده بود، به محضر مقام معظم رهبري(حفظه الله تعالي)، به مسئولان و دلسوزان نظام اسلامي و ملت ايران و به خصوص جامعه علمي و دانشگاهي كشور و اساتيد و دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتي تبريك و تسليت عرض كرده براي آن شهيد والامقام، از خداوند متعال علو درجات و حشر با شهداي كربلا را مسئلت داريم.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان سراسر کشور با صدور بیانیه با بیان اینکه این اقدام پروژه مشترک جنایتکارانه آمریکا، انگلیس و رژیم صیونیستی است، این اقدام را محکوم کرد.
متن بیانیه دفتر تحکیم وحدت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون
بار دیگر فرزندان خمینی کبیر درخت به بار نشسته انقلاب اسلامی را با خون پاک خود آبیاری کردند و عزم و اراده پایان ناپذیر ملت غیور و شهید پرور ایران را برای رسیدن به پیشرفت و کمال انسانی نشان دادند، شاگردان ممتاز مکتب سیدالشهدا این بار در کسوت دانشمندان هسته ای و اساتید دانشگاهی با خون خود پرده از چهره واقعی شیطان بزرگ و یزید زمان برداشتند،و به جمع مسافران این روزهای کربلا پیوستند.
منافقین کوردل همانند سال های آغازین انقلاب اسلامی که چهره های موجه و تاثیر گذار نظام را به دستور اربابان شیطان صفت خود به شهادت می رساندند این بارهم بعد از آن که ایستادگی ملت ایران را در برابر اعمال فشار و تحریم استکبار جهانی دیدند و از فتنه انگیزی در داخل و ایجاد یاس و ناامیدی در دل جوانان متعهد ایران اسلامی ناامید شدند و نتوانستند به بهانه های مختلف از نخبگان علمی کشور سوء استفاده کنند به دستور همان اربابان که به تازگی در برابر رسانه های جمعی سخن از جاسوسی و تهدید ایران اسلامی را به میان آوردهبودند، دست به ترور دو تن از اساتید برجسته دانشگاه شهید بهشتی زدند.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های کشور (دفتر تحکیم وحدت) ضمن محکوم نمودن این پروژه مشترک جنایتکارانه آمریکا، انگلیس و رژیم صیونیستی را که بدون شک عاملین اصلی این ترورها هستند و دشمنان اصلی تمام ملت های آزاده در جهان به شمار می روند، اعلام می نماید؛ این اقدامات وحشیانه اندک تاثیری در عزم و ارداه ملت ایران، به ویژه جوانان و دانشگاهیان در رسیدن به پیشرفت های روزافزون نداشته و لکه ننگ دیگری بر دامن ناپاک استکبار جهانی است، و به زودی به حرمت خون همین شهیدان با اتحاد تمام انسان های آزاده در جهان و پیوستن آن ها به نهضت الهی ملت ایران فروپاشی کامل نظام کفر و استکبار به خواست و ارداه الهی فرا خواهید رسید.
همچنین دانشجویان از مسئولین و دستگاه های انتظامی و امنیتی کشور انتظار دارند تا اقدامات لازم را در دستگیری و مجازات هرچه سریعتر عاملان این ترورها انجام داده و از هیچ تلاشی برای برقراری امنیت بیشتر اساتید دانشگاهی و دانشمندان متعهد ایرانی که خار چشم بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشند فروگذار ننمایند تا در آینده دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
دفتر تحکیم وحدت در پایان شهادت استاد مجید شهریاری را به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، اساتيد و دانشجويان دانشگاه شهید بهشتی و مردم شهيد پرور ايران اسلامی تبريك و تسليت عرض می نماید و براي آن شهيد عزیز از خداوند متعال علو درجات و حشر با شهداي كربلا و برای استاد فریدون عباسی بهبودی و سلامتی کامل را مسئلت می نماید.

والسلام علیکم و رحمه الله
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان سراسر کشور
دفتر تحکیم وحدت

بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان سراسر كشور با صدور بيانيه‌اي ضمن محكوميت ترور استاد شهيد شهرياري تاكيد كرد: وقوع چنين حوادثي را ناشي از حركات فتنه‌گون سال گذشته مي‌دانيم كه فضاي مناسبي را براي تروريست‌هاي زبون مهيا كرده است.

اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان سراسر كشور با صدور بيانيه‌اي ترور 2استاد دانشگاه شهيد بهشتي را محكوم كرد كه متن اين بيانيه به شرح ذيل است:

بسم الله الرحمن الرحيم
امروز بهشتي، رجايي، باهنر، مطهري، مفتح و چندين هزار شهيدي را كه در سنگرهاي مختلف و در راه بارور كردن درخت تنومند انقلاب تقديم اسلام نموديم، ميزبان عزيزي ديگر از سنگر دانشگاه هستند. دست پليد آمريكاي جهانخوار بار ديگر از آستين كوردلان و ناپاكان خارج شد و شهيد دكتر شهرياري را به دامان سرخ شهادت فرستاد.

بي شك اينگونه حركات گواهي بر حركت سريع انقلاب در مسير اهداف اصيل خود و عصبانيت نظامهاي استكباري از پيشرفتهاي علمي نظام مقدس اسلامي است.

بايد به جهانخواران گوشزد كرد كه با اين قبيل اقدامات ذليلانه كوچكترين خدشه‌اي بر حركت علمي رو به جلوي جمهوري اسلامي وارد نشده و تنها باعث افزايش خشم و كينه و نفرت جوانان ايران اسلامي از آمريكا و عوامل داخلي و خارجي‌اش شده و اراده ما را در رسيدن به اهدافمان تقويت مي‌نمايد و اين خود بزرگترين خدمتي است كه قطره قطره خون هر شهيد به درخت پرثمر انقلاب تقديم مي‌دارد.

اينان اگر گمان مي‌كنند با ترور يك يا چند استاد مي‌توانند مسير پيشرفت‌هاي هسته‌اي ايران را با ايجاد جنگ رواني و فضاي تهديد و ارعاب منحرف كنند و اين ملت آزاده را وادار به عقب نشيني كنند سخت در اشتباهند.
چرا كه اينگونه اقدامات باعث افزايش حمايت مردمي از فعاليت‌هاي هسته‌اي شده و مهر تأييد ديگري بر حقانيت نظام جمهوري اسلامي مي‌باشد.

اگرچه شهادت اين استاد گرانمايه، ضايعه سنگيني براي ايران اسلامي و بخصوص جامعه دانشگاهي و دانشجويان است، ليكن به لطف الهي ايران اسلامي پر از استعدادهاي غني است كه راه اين استاد شهيد را با قوت هرچه تمامتر ادامه مي‌دهند.

اين واقعه اسفبار كه در آستانه 16 آذر و روز دانشجو اتفاق افتاد، باز هم نشان داد كه آنچه كه مايه ترس و دلهره دشمن و نااميدي ابرقدرت‌هاي زورگو از به زانو در آوردن نظام اسلامي مي‌شود همين پيشرفت‌هاي علمي، بصيرت، آگاهي و مقاومت دانشگاهيان و دانشجويان است و به همين دليل سعي در منحرف كردن دانشجويان و دانشگاهيان از آرمان اصلي كه همانا تلاش براي پيشرفت و اقتدار علمي ايران است دارند.

اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان خواستار پيگيري هرچه سريع‌تر براي دستگيري و مجازات مزدوران خودفروخته و قاتلان شهيد شهرياري بوده و از مردم مقاوم ايران اسلامي نيز براي اعلام حمايت از نظام و دولت در مسير دستيابي به فناوري صلح آميز هسته‌اي دعوت به عمل مي‌آوريم تا بار ديگر به دشمنان خارجي و عوامل سست عنصر داخلي شان نشان دهيم كه همانگونه كه با وجود انجام حداكثر تلاششان در ايام پس از انتخابات براي ضربه زدن به نظام موفق نشدند و تقلاهاي كورشان چيزي جز تقويت نظام اسلامي و بيمه شدن آن در مقابل حوادث آينده نشد، اينگونه حركات زبونانه نيز باعث بصيرت بيشتر مردم و شناختن چهره واقعي آنان خواهد شد و مردم هرگز به آنها اجازه بازگشت به حيات سياسي را نخواهند داد. چرا كه وقوع چنين حوادثي را ناشي از حركات فتنه‌گون سال گذشته مي‌دانيم كه فضاي مناسبي را براي تروريست‌هاي زبون مهيا نموده است.

اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان سراسر كشور، ضمن محكوم نمودن اين حادثه تلخ، شهادت استاد شهرياري را به محضر مقدس امام زمان(عج) مقام معظم رهبري، خانواده و دانشجويان آن استاد گرانقدر و جامعه دانشگاهي كشور تسليت مي‌گويد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.