پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
دوشنبه ۱۵ تیر ۹۴ | ۱۵:۵۷

سرویس های جاسوسی و بی‌ثباتی ونزوئلا

روزنامه‌نگار معروف ونزوئلایی هشدار داد که سرویس‌های جاسوسی «سیا»، «ام‌آی6» و «موساد» به دنبال بی‌ثبات‌سازی ونزوئلا از طریق جمهوری تعاونی گویان هستند.


خبرگزاری فارس: «سیا»، «ام‌آی6» و «موساد» به دنبال بی‌ثبات‌سازی ونزوئلا از طریق گویان هستند «خوزه ویسنته رانخل» روزنامه‌نگار معروف ونزوئلایی روز گذشته اعلام کرد که ارگان‌های جاسوسی از جمله سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سازمان جاسوسی انگلیس (ام‌آی6) و سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) در حال همکاری با ارگان‌های نیروی دفاعی گویان جهت رسیدن به آمادگی نظامی و جاسوسی برای نفوذ در ونزوئلا هستند.

وی تصریح کرد که علاوه بر «سیا» نیروهای ویژه آمریکایی نیز در این گویان حضور دارند و اقدامات مداخله‌جویانه در این منطقه را تقویت می‌کنند.

«رانخل» خاطرنشان کرد که «سیا»، «ام‌آی » و «موساد» در تلاش برای آماده‌سازی یک نیروی ویژه برای نفوذ در ونزوئلا جهت به سرانجام رساندن برنامه‌های بی‌ثبات‌سازی در این کشور هستند.

وی همچنین اعلام کرد که منابع اطلاعاتی ونزوئلا دریافته‌اند که یک موج عظیم اسلحه از «اسکیبو» به سمت ونزوئلا با هدف بی‌ثبات‌سازی اجتماعی و اقتصادی این کشور در حرکت است.

«اسکیبو» منطقه‌ای میان غرب رودخانه «اسکیوو» تا کوه««رورائیما» (شرق ونزوئلا) می‌باشد؛ وسعت آن نیز 159 هزار و 542 کیلومتر مربع است که جمهوری تعاونی گویان آن را متعلق به خود می‌داند اما ونزوئلا نیز بر اساس پیمان ژنو در 17 فوریه 1966 (28 بهمن 1344) ادعای حاکمیت آن را دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: