چهارشنبه 01 دسامبر 10 | 11:30

کیفرخواست دانشجویان علیه سران فتنه روز 16 آذر تنظیم می‌شود

بسيج دانشجويي دانشگاه تهران مشغول تنظيم كيفرخواست حقوقي خاتمي، كروبي و موسوي است و اين كيفرخواست تا 16 آذر تنظيم مي‌شود كه اين امر نقطه آغازي براي اقدام جدي قوه قضائيه در برخورد با سران فتنه خواهد بود.


تریبون مستضعفین– سال گذشته اواخر آبان ماه، 201 تشکل دانشجویی در نامه‌ای خطاب به ریاست قوه قضاییه از وی خواهان برخورد جدی با موسوی، کروبی و مهدی هاشمی شدند. درخواستی که به کرات و در مواقع مختلف از طرف جریانات مردمی و دانشجویی خواسته شده است و متاسفانه تا کنون به واقعیت نپیوسته است.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران تاكيد كرد: بسيج دانشجويي دانشگاه تهران مشغول تنظيم كيفرخواست حقوقي خاتمي، كروبي و موسوي است و اين كيفرخواست تا 16 آذر تنظيم مي‌شود كه اين امر نقطه آغازي براي اقدام جدي قوه قضائيه در برخورد با سران فتنه خواهد بود.

مرتضی کیا، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران

به گزارش  فارس، مرتضي كيا مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران در نشست خبري اين تشكل دانشجويي كه بعد از ظهر دوشنبه در دانشگاه تهران برگزار شد به تشريح برنامه‌هاي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران در آستانه 16 آذر و روز دانشجو پرداخته و گفت: روز دانشجو به عنوان يكي از نقطه‌هاي مقاومت و ايستادگي جنبش دانشجويي ايران در مقابل مستكبران و چكمه‌پوشان قلدرماب در تقويم دانشجويي كشورمان ثبت شده است.

وي افزود: در 16 آذر امسال اوج فعاليت‌هاي دانشجويي با ايام عزاداري امام‌حسين(ع) مقارن شده است و تقارن اين دو ايام براي جنبش دانشجويي حاوي پيام‌هايي است.

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: ماه محرم، ماه رسوايي نفاق و ماه تفكيك حق از باطل است و اين ماه نشان‌دهنده باطل‌هايي است كه سعي داشتند خود را متشبه به حق نشان دهند.

كيا در ادامه تصريح كرد: بسيج دانشجويي گراميداشت روز دانشجو را در سال جاري “آذر عاشورايي ” نام نهاده است و با نامگذاري آذرماه امسال سعي داريم با تمسك به اين دو ايام يعني مقاومت دانشجويان در مقابل زورگويان و ماه محرم ماه بيداري و تكليف‌مداري الهام‌بخش فضاي دانشجويي باشيم.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران تأكيد كرد: مقام معظم رهبري در ديدار با دانشجويان دانشگاه علم و صنعت در سال 87 بياناتي داشتند كه در اين بيانات منشور جنبش دانشجويي را مدنظر قرار دادند و مسئوليت‌هايي را به جنبش‌هاي دانشجويي واگذار كردند.

وي افزود: مقام معظم رهبري در ديدار با دانشجويان، جنبش دانشجويي را به عنوان ديده‌بان و جرياني كه بايد مسائل نظام و انقلاب اسلامي را رصد كند تعريف كردند و شاخصه‌هاي انقلاب اسلامي را پررنگ‌تر جلوه دادند.

كيا در ادامه اظهار داشت: مقام معظم رهبري شاخصه‌هاي انقلاب اسلامي را مقاومت در برابر مستكبران، خدمت به محرومان و مستضعفان و وحدت مسلمانان جهان اسلام مطرح كردند و از اين جهت مسئوليت‌ مضاعفي بر دوش جنبش دانشجويي است كه شاخصه‌هاي نظام اسلامي را به روشني در فضاي دانشگاه‌هاي كشور تبيين كند.

اين فعال دانشجويي در ادامه گفت: اميد است در گراميداشت 16 آذر امسال فضاي دانشگاه تهران عقلايي بوده و تشكل‌هاي مختلف در كنار يكديگر به بيان نقطه نظرات خود بپردازند و بايد به دنبال اين نكته باشيم كه فضاهاي گفت‌وگو ميان تشكل‌هاي دانشجويي را تقويت كنيم.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران در ادامه بيان داشت: در اين راستا بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران مبدع تشكيل فضاي آزاد دانشجويي بوده و در ماه‌هاي اخير اقدام به برگزاري ميزگردهاي دانشجويي كرده است.

وي با بيان اينكه بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران از ايجاد فضاي گفت‌وگوي آزاد ميان تشكل‌هاي دانشجويي استقبال مي‌كند، خاطرنشان كرد: بر خود واجب مي‌دانيم كه شهادت مجيد شهرياري استاد برجسته دانشگاه شهيد بهشتي را بر جامعه دانشگاهي تسليت گفته و اعلام مي‌كنيم كه اين حركت‌هاي مذبوحانه از سوي وابستگان استكبار جهاني نتيجه‌اي نخواهد داشت.

كيا اظهار داشت: جنبش دانشجويي به برخي از سران دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي غربي و به خصوص انگليس هشدار مي‌دهد كه با توجه به اتفاقات 13 آبان سال 58 و گروگان گرفتن جاسوسان آمريكايي اين فضا اكنون نيز مي‌تواند تداوم داشته باشد.

وي افزود: با توجه به دخالت سفارت انگليس و ديپلمات‌هاي اين كشور در امور داخلي ايران تضميني نيست كه از سوي جنبش‌هاي دانشجويي و مردمي كشورمان مورد بازخواست قرار گيرند و در نهايت سرنوشتي كه لانه جاسوسي سابق آمريكا به آن دچار شد، سفارت انگليس نيز به آن دچار شود پس بايد دولت انگليس اقدامات و اظهارنظرهاي خود را بر عليه ايران اصلاح كند.

در ادامه اين نشست خبري محمد ذوقي مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران در سخناني گفت: بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران به عنوان سردمدار جنبش دانشجويي در 16 آذر امسال مطالباتي را دارد.

وي افزود: يكي از اين مطالبات شفافيت در فضاي سياسي كشور است كه بايد در اين خصوص گروه‌ها و جريان‌هاي سياسي به اين امر اقدام كنند و بايد توجه داشت كه جريان فتنه در سال گذشته از اين شفافيت سوء استفاده كرد و به اغتشاش‌آفريني پرداخت كه بايد پاسخگو باشند.

ذوقي در ادامه تصريح كرد: متأسفانه در فضاي كنوني كشور سران فتنه يعني خاتمي، كروبي و ميرحسين موسوي بازي جديدي را آغاز كردند و اين بازي همان طرح هويج و چماق است كه خاتمي سعي دارد خود را متنبه شده نشان دهد در صورتي كه اين 3 عنصر سرمنشاء فتنه سال 88 بودند.

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: در اين خصوص دستگاه قضايي كشور به هر دليل و يا مصلحتي با سران فتنه برخوردي نداشته است اما بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران به طور رسمي و براي اولين بار اعلام مي‌كند كه مشغول تنظيم كيفرخواست حقوقي خاتمي، كروبي و ميرحسين موسوي است و اين كيفرخواست تا 16 آذر امسال تنظيم مي‌شود كه اين امر نقطه آغازي براي اقدام جدي قوه قضائيه در برخورد با سران فتنه خواهد بود.

مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران تأكيد كرد: بسيج دانشجويي دانشگاه تهران سعي دارد با طيف‌هاي مختلف سياسي به صحبت بنشيند و در چند ماهه اخير نيز با چهره‌هاي اصلاح‌طلب و نزديك به خاتمي صحبت‌هايي داشته و نكاتي را كه اين چهره‌ها مطرح كرده‌اند در كيفرخواست گنجانده است.

ذوقي اظهار داشت: در فضاي كنوني كشور 2 تن از شخصيت‌ها قطعا و به صورت مستقيم با فتنه سال 88 ارتباطي نداشته‌اند كه يكي از آنان سيدحسن خميني است و عليرغم احترامي كه به وي و خانواده امام‌خميني(ره) داريم اما از مسلك امام(ره) و مقام معظم رهبري آموخته‌ايم كه جنبش دانشجويي بايد روحيه پرسش‌گري خود را داشته باشد.

اين فعال دانشجويي تأكيد كرد: بسيج دانشجويي همواره از شخص سيدحسن خميني سؤالاتي دارد و يكي از سؤالات اين است كه چرا وي در ديدارهايي كه بسيج دانشجويي درخواست داشته حضور پيدا نمي‌كند و با ساير گروه‌ها و جريان‌هاي سياسي جلسه برگزار مي‌كند.

وي افزود: البته بايد توجه داشت كه مطمئنا درخواست بسيج دانشجويي به گوش سيدحسن خميني نرسيده است و اگر از اين درخواست را مطلع بود حتما جلسه‌اي را با بسيج دانشجويي برگزار مي‌كرد.

ذوقي با بيان اينكه شاهد هستيم كه سيدحسن خميني در محافلي كه سرانه فتنه حضور دارند شركت داشته و با آنها به گپ و گفت‌وگو مي‌پردازد، خاطر نشان كرد: سعي داريم در فضاي دانشجويي پرسش‌هاي خود را از سيدحسن خميني داشته باشيم.

اين فعال دانشجويي افزود: بسيج دانشجويي همچنين از اكبر هاشمي رفسنجاني نيز سؤالاتي دارد و يكي از سوالات اين است كه نسبت وي با خانواده‌اش مطرح شود.

وي افزود: مهدي و فائزه هاشمي متأسفانه در فضاي سياسي و رسانه‌اي كشور تحركاتي دارند و بايد توجه داشت كه فائزه هاشمي در داخل كشور حضور دارد و در تجمعات و اغتشاشات سال 88 شركت داشته و بسيج دانشجويي براي حضور وي در اين تجمعات پاسخي پيدا نكرده است.

مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران در ادامه تصريح كرد: فائزه هاشمي اخيرا در يكي از مصاحبه‌هاي خود هجمه‌هايي را به نظام اسلامي برده است كه از قوه قضائيه انتظار داريم عادلانه با اقدامات و حركات وي برخورد كند.

وي با بيان اينكه قبول داريم كه برخي مواقع عليه هاشمي رفسنجاني سمپاشي‌هايي مي‌شود اما بايد به اقدامات فرزندانش رسيدگي شود، تأكيد كرد: بسيج دانشجويي دانشگاه تهران به رسيدگي پرونده كوي دانشگاه تأكيد دارد كه در اين خصوص مقام معظم رهبري نيز تأكيداتي داشته‌اند اما در حال حاضر اهمال‌هايي صورت گرفته و افرادي كه علقه‌اي به نظام اسلامي ندارند از اين فضاها سوء استفاده مي‌كنند.

اين فعال دانشجويي در ادامه تصريح كرد: جنبش دانشجويي سعي دارد كه روحيه مطالبه‌گري خود را داشته باشد و در خصوص مجلس هشتم بايد عنوان داشت كه مجلسي پركار است اما مسائلي در مجلس شوراي اسلامي اتفاق افتاده كه مطابق اصول‌گرايي نيست.

وي افزود: در 18 خرداد سال جاري مقام معظم رهبري در ديدار با نمايندگان مجلس طرح نظارت بر نمايندگان را مطرح كردند اما جاي تعجب است كه با طرح يك فوريتي آن مخالفت شد و امثال نمايندگاني چون باهنر معتقدند كه اين طرح بايد در روال عادي خود در مجلس مطرح شود.

ذوقي خاطرنشان كرد: در بحث طرح وقف اموال دانشگاه آزاد جاي اين بود كه نمايندگان اقداماتي را انجام دهند كه با فضاي اصول‌گرايي كشور همراه باشد اما ديديم كه اين اتفاق نيفتاده و در نهايت اين امر با درايت مقام معظم رهبري ختم شد و منتظر هستيم كه در آينده نزديك رئيس دانشگاه آزاد تغيير پيدا كند.

مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران در ادامه تصريح كرد: اكنون در مجلس شوراي اسلامي طرح دانشجويان پولي در دانشگاه‌هاي دولتي به تصويب رسيده است كه اميدواريم در آينده مجلس به گونه‌اي عمل كند كه در اين خصوص به فضاي اصول‌گرايي كشور نزديك شوند.

وي با بيان اينكه دولت كنوني دولتي انقلابي و مكتبي است و آرمان‌هاي آن مطابق با انقلاب اسلامي است، تأكيد كرد: احمدي‌نژاد فردي پرتلاش است اما با وقت كمي كه دارد در ميان دانشجويان حضور پيدا نمي‌كند و اين تشكل دانشجويي از رئيس‌جمهور كشورمان مي‌خواهد تا در فضاي دانشگاه‌ها حضور پيدا كند.

ذوقي در خصوص طرح هدفمند كردن يارانه‌ها گفت: رؤساي جمهور سابق كشورمان اين شجاعت را نداشتند كه اين طرح را در كشور اجرايي كنند اما اكنون اين طرح در حال اجراست اما بايد اطلاع‌رساني مناسب در اين خصوص صورت گيرد تا مردم از نگراني خارج شوند و اميدواريم با اطلاع رساني مناسب نگراني‌ها برطرف شود.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران در بخش ديگري از اين نشست خبري خاطرنشان كرد: در 16 آذر امسال بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم‌پزشكي تهران پس از نماز ظهر و عصر در تالار شهيد چمران دانشكده فني دانشگاه تهران تريبون آزاد دانشجويي برگزار مي‌كند و پس از اين تريبون محمدحسين صفار هرندي وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي با موضوع “از خواص كربلاي سال61 هجري تا خواص تهران سال 89 هجري ” به سخنراني خواهد پرداخت.

وي در پايان خاطر نشان كرد: با توجه به شهادت استاد مجيد شهرياري، در روزهاي آينده دانشگاه تهران شاهد تجمعات و اقدامات دانشجويان اين دانشگاه عليه آمريكا، رژيم‌صهيونيستي و انگليس خواهد بود و در روز دوشنبه 15 آذر اين تشكل دانشجويي در مسجد دانشگاه تهران مراسم يادبودي را براي اين شهيد والامقام برگزار مي‌كند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.