دوشنبه 06 جولای 15 | 16:08

ممنوعیت فروش بليت‌ انفرادی با عنوان چارتر

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی كشوری از برنامه‌ریزی برای سفرهای تابستانی بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: فروش بلیت چارتری فقط در قالب تور مجاز است.


گورستان هواپیماها مرتضی دهقان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های سازمان هواپیمایی کشوری برای سفرهای تابستانی در بخش هوایی بعد از ماه مبارک رمضان، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری از زمان آغاز سفرهای تابستانی ضمن جلسه با شرکت‌های هواپیمایی و هماهنگی در بخش‌های مختلف هواپیمایی و فرودگاهی آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مسافران تابستانی را فراهم کرده است.

وی گفت: علاوه بر مکاتبه با شرکت فرودگاه‌های کشور و دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، هماهنگی‌های لازم برای خدمات به مسافران به عمل آمده است.

مدیركل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شركت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری با بیان اینکه در مسیرهای پرتردد بنا به تقاضای شرکت‌های هواپیمایی، مجوزهای پروازهای فوق‌العاده از طرف سازمان هواپیمایی داده شد گفت: با توجه به توان عملیاتی شرکت‌های مربوطه دو هزار و ۶۴۷ مجوز پروازهای فوق‌العاده در مسیرهای پرتردد صادر شده است.

دهقان از آمادگی تیم‌های بازرسی برای نظارت بر نحوه عملکرد فعالان حوزه هوانوردی در تابستان خبر داد و درباره نظارت سازمان هواپیمایی بر پروازهای چارتری، گفت: اگر یک شرکت هواپیمایی درخواست پروازهای چارتری داشته باشد بعد از بررسی‌های لازم در صورت صلاحدید مجوز فروش بلیت چارتری برای آن صادر می‌شود اما با دفاتر خدمات مسافرتی که تحت عنوان پرواز چارتری گرانفروشی کنند برخورد می شود.

وی با تاکید بر اینکه فروش بلیت چاتری فقط در قالب ارائه خدمات به صورت تور مجاز است، گفت: در صورتی که توسط دفاتر خدمات مسافرتی بلیت‌های انفرادی تحت عنوان چارتری فروخته شود و شکایتی در این زمینه دریافت کنیم قطعا برخورد خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: