دوشنبه 06 جولای 15 | 22:39

جیب‌بر اتوبوس‌های BRT گرفتار شد

گرفتار شدن دست جیب‌بر حرفه ای در داخل جیب مالباخته وی را گرفتار و راهی زندان کرد.


در ساعت 13 مورخه 4 تیر 94  از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110، یک فقره دستگیری سارق توسط شهروندان به کلانتری 115 رازی اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در ایستگاه BRT در میدان گمرک، فردی که توسط مسافرین اتوبوس BRT  به اتهام جیب بری دستگیر شده بود به کلانتری منتقل شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 11 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در داخل اتوبوس متوجه شدم که شخصی که در کنار من ایستاده، دست خود را در داخل جیب من کرده اما به علتی نامشخص قادر به بیرون آوردن آن نیست !! زمانیکه متوجه شدم که او قصد جیب بری داشته مانع از پیاده شدن او در ایستگاه شده و با کمک سایر مسافرین او را دستگیر کرده و در ایستگاه میدان گمرک او را به مأمورین تحویل دادیم.

متهم که در کلانتری خود را بنام علیرضا رضایی معرفی کرده بود، در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت شده و عنوان داشت: در داخل اتوبوس در حال چرت زدن بودم که روی شاکی افتادم و به همین دلیل ایشان مدعی است که بنده جیب بر هستم.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی هویت واقعی متهم بنام «یارمراد» ( متولد 1358 ) ، مشخص شد که او یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه جیب بری است که از سال 1379 تاکنون 21 بار به اتهام جرایم مختلف دستگیر شده که هشت فقره آن مربوط به جیب بری است؛ همچنین در بررسی دو عدد کارت عابر بانک بدست آمده از متهم نیز مشخص شد که آنها نیز دارای سابقه سرقت به شیوه جیب بری هستند.

در ادامه رسیدگی به پرونده، یارمراد که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت صراحتا به دهها فقره جیب بری بویژه سرقت گوشی تلفن همراه اعتراف و انگیزه خود را تأمین هزینه مصرف موادمخدر اعلام کرد.

سرگرد کارآگاه قباد برجی، سرپرست پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت به شیوه جیب بری و اعتراف صریح متهم به دهها فقره جیب بری در خطوط اتوبوس های BRT و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حـر – خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: