سه‌شنبه 07 جولای 15 | 16:30

ترویج سبک زندگی قرآنی عامل کاهش جرائم

معاون فرهنگی قوه قضائیه ترویج سبک زندگی قرآنی را عامل کاهش جرائم در جامع دانست و گفت: زندگی‌هایی که نامناسب و غیرقرآنی شکل می‌گیرند، در جامعه آسیب پذیرترند.


خبرگزاری فارس: ترویج سبک زندگی قرآنی عامل کاهش جرائم در جامعه است/ زندگی‌های غیرقرآنی آسیب‌پذیرترند حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در باغ موزه دفاع مقدس با تاکید بر نشر معارف قرآنی و ایجاد سبک زندگی بر مبنای قرآن در جامعه گفت: ترویج سبک زندگی قرآنی جرائم اجتماعی را تا حدود مطلوبی کاهش خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه ترویج ازدواج و زندگی قرآنی در جامعه آسیب‌ها و جرائم اجتماعی را تا حدود زیادی کاهش خواهد داد تصریح کرد: زندگی‌هایی که نامناسب و غیر قرآنی شکل می‌گیرند در جامعه آسیب پذیرترند.

صادقی با تاکید بر ازدواج آسان و به موقع جوانان افزود: ازدواج جوانان یک دستور قرآنی و الهی و یک تکلیف اجتماعی است که به موقع انجام شدن آن جلوی بخش زیادی از مفاسد اجتماعی را می‌گیرد.

معاون فرهنگی قوه قضائیه ادامه داد: متاسفانه امروز شرط و شروط‌های تحمیلی به زندگی جوانان، ازدواج‌های امروزی را با ازدواج‌های قرآنی فاصله انداخته که باید برای آن برنامه ریزی شود.

وی افزود: نمایشگاه قرآن دل انگیز است و افراد دست‌اندرکار در آن با دل و جان کار می‌کنند؛ چرا که این نمایشگاه زبان عشق است و نمایشگر روح معنا در درون انسان و تجلی قرآن در درون جان هنرمندانی است که آثار خود را در قالب مکتوب نقاشی، خطاطی و غیره به نمایش گذاشتند و انسان در این نمایشگاه هم عنصر الهی و هم کمال روحانی انسان را می‌بیند که در عروج انسانهای برجسته راهگشاست.

صادقی گفت: شبکه‌های دینی، امروز به یک منبر تبدیل شده‌اند با این تفاوت که تعداد مخاطبان آن افزایش یافته است و در این شبکه ها به سبک‌های جدیدی از گفتگو، مصاحبه، مناظره و غیره پرداخته می‌شود که متاسفانه این روش‌ها مورد قبول نیست؛ چراکه بیشتر مناظره‌ها به جای نزدیک کردن قلب‌ها به هم باعث دور شدن آنها از هم می‌شود و تنها مقدار کمی از این برنامه‌ها به تقارب ذهنی و نگرشی می‌انجامد.

معاون فرهنگی قوه افزود: این شبکه‌ها برای بهبود برنامه‌های خود باید از قالب‌های مفیدتر و خلاقانه‌تری بهره بگیرند و در انتخاب موضوعات توجه ویژه داشته باشند و به موضوعات اختلاف انگیز دامن نزنند و به هر قیمتی نباید درستی مذهب خود را نشان دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: