سه‌شنبه 30 نوامبر 10 | 11:43

لقمه پاك و حلال، افراسيابی را پدر پنج شهيد كرد

ابوالشهدا علي‌محمد افراسيابي نعمتي براي ملت شهيدپرور ايران بود، وي فرزنداني تربيت كرد كه زبان‌ها از توصيف خصوصيات آنها قاصر هستند، همه مي‌دانند كه لقمه پاك و حلال افراسيابي پدر، موجب شد كه 5 فرزندش شهيد شوند.


امروز نخستين روزي است كه خورشيد شهر تهران بدون حضور پدري دلسوز و فداكار كه صبر و ايثار او را همگان تحسين مي‌كردند، طلوع كرد. ابوالشهدا «علي‌محمد افراسيابي» در دوران دفاع مقدس سنگرها را خالي نگذاشت و 7 فرزند خويش را در راه اسلام يكي پس از ديگري به قربانگاه عشق راهي كرد و 5 بار شاهد به خون غلطيدن آنها شد.
2 فرزند اين اسطوره صبر و ايثار در دوران دفاع مقدس مجروح شدند و 5 فرزندش به شهادت رسيدند.
زماني كه خبر شهادت فرزندانش را به اين رزمنده دلاور جبهه‌ها مي‌دادند، جز به كلمه «الحمدالله» راضي نمي‌شد و به زنان بيتش مي‌گفت گريه نكنيد كه مبادا نامحرم صداي شما را بشنود.
او در نيمه‌هاي شب به نماز مي‌ايستاد و با معشوقش راز و نياز مي‌كرد، براي پايداري نظام و سلامتي مقام معظم رهبري دعا مي‌كرد، از خداوند مي‌خواست تا شهر ما را از بلاها و فتنه‌ها دور نگه دارد و مي‌توان گفت خورشيد به بركت دعاي چنين كساني بر شهر ما تابيدن مي‌گرفت.
ابوالشهدا افراسيابي فردي بود كه حتي ديوارهاي منزلش به روزي حلالي كه وي به خانه مي‌آورد، شهادت مي‌دادند.
اين درياي صبر پس از 83 سال زندگي سربلند و سرشار از عشق و دلدادگي روز جمعه 5 آذر دار فاني را وداع گفت و به دار باقي كه انتظارش را مي‌كشيد، هجرت كرد.
پيكر مرحوم «علي‌محمد افراسيابي» روز گذشته با شور و حال وصف‌ناپذير و در ميان سيل اشك و نداي يا زهرا (س) و يا حسين (ع) مردم شهيد‌پرور و انقلابي تهران تشييع و در مقابل سالن دعاي ندبه بهشت زهرا (س) به خاك سپرده شد.

برادرم مي‌گفت به راستي كسي، بهتر از مقام معظم رهبري وجود دارد؟
زهرا افراسيابي خواهر ابوالشهدا «علي محمد افراسيابي» اظهار داشت: برادرم فردي انقلابي و باايمان بود، در دوران قبل از انقلاب ما را تشويق به راهپيمايي مي‌كرد و اين امر را بر ما واجب مي‌ديد.
وي ادامه داد: در دوران پيروزي انقلاب ابراهيم فرزند 13 ساله برادرم با شوق بسياري خيابان را گلباران مي كرد تا اينكه روز 21 بهمن 1357 بر اثر اصابت گلوله به ناحيه سر توسط رژيم طاغوت به شهادت رسيد.

خواهر ابوالشهدا «علي محمد افراسيابي» بيان داشت: شهيدان امير، جواد، اسماعيل و عليرضا نيز يكي پس از ديگري به شهادت رسيدند و برادرم فقط گفت الحمدلله.
وي با بيان اينكه برادرم هميشه بر حجاب تأكيد داشت، اضافه كرد: وي نماز شب را هيچگاه ترك نكرد و تا آخرين روز رحلت آن را ادامه داد تا اينكه 2 روز گذشته در 83 سالگي دار فاني را وداع گفت.
افراسيابي خاطرنشان كرد: برادرم هميشه بر ولايت‌مداري تأكيد مي‌كرد و مي‌گفت آيا كسي بهتر از مقام معظم رهبري سراغ دارد؟ هيچ كس از ايشان بهتر نيست.

وجود مقام معظم رهبري و خانواده شهدا فتنه 88 را رفع كرد
سردار سعيد قاسمي فرمانده دوران دفاع مقدس در خصوص ابوالشهدا افراسيابي اظهار داشت: حضور پدر شهيدان افراسيابي موجب بركت و استوانه‌هاي نظام بوده و نفس ايشان بلاها را از سر نظام رفع مي‌كند.
وي ادامه داد: در فتنه سال گذشته اگر دعا و وجود اين عزيزان در ميدان نبود و اين عزيزان در برابر سكوت و انحرافات خواص ايستادگي نمي‌كردند، ما نمي‌توانستيم در طول 8 ماه اين فتنه را رفع كنيم.
سردار قاسمي با بيان اينكه ما با دعاي پدران و خانواده شهدا انرژي مي‌گيريم و از امشب يك مددكار را از دست داديم، خاطرنشان كرد: بر زبان جاري كردن عنوان پدر 5 شهيد، شايد راحت است ولي آنها از اولاد، جسم و روح خود گذشتند.
وي اضافه كرد: من نمي‌دانم اين پدر و مادر فرزندان خود را چگونه در رژيم طاغوت تربيت كردند كه به مقام شهادت رسيدند و به بركت وجود مقام معظم رهبري و خانواده شهدا فتنه 88 برطرف شد.

ابوالشهدا افراسيابي فرزنداني تربيت كرد كه زبان از توصيف آنها قاصر است
حسين دانش همرزم شهيد «جواد افراسيابي» بيان داشت: مرحوم ابوالشهدا افراسيابي وقتي فرزندان خود را به اسلام تقديم كرد با اقتدا به امام حسين (ع) گفت به نام 5 تن آل عبا 5 فرزندم را در راه خدا دادم.

وي ادامه داد: ابوالشهدا افراسيابي پس از شهادت فرزندانش هيچگاه از مسير ولايت برنگشت و در دين و ايمان وي هيچ خللي ايجاد نشد.
همرزم شهيد «جواد افراسيابي» بيان داشت: مراسم باشكوه تشييع مرحوم افراسيابي نشان از خوب بودن اين فرد است. ابوالشهدا افراسيابي فرزنداني تربيت كرده بود كه زبان بنده از وصف آنها قاصر است. شهيد جواد افراسيابي فردي بود كه با دست و پاي مجروح در عمليات شركت كرد و به شهادت رسيد.
دانش افزود: زماني كه امام خميني (ره) دستور جهاد دادند، كم سن ترين عضو خانواده به جبهه رفت و به شهادت رسيد و اين حركت نشان از ولايت‌مداري اين خانواده است.

افراسيابي ولايت‌مداري و ايمان را به كمال رسانده بود
مريم افراسيابي، برادرزاده ابوالشهدا «علي محمد افراسيابي» بيان داشت: مرحوم افراسيابي از همان ابتدا انقلابي و متعهد به اسلام بودند و از زماني كه انقلاب اسلامي به ثمر نشست تا اكنون، هيچ‌گاه مسير را گم نكردند.
وي ادامه داد: عموي بنده ولايت‌مداري و ايمان را به كمال رسانده بود، وي با چشيدن شيريني انقلاب اسلامي توانست 5 فرزند خود را در اين مسير هديه كند و خود از مسير اصلي انقلاب منحرف نشود.

ابوالشهدا افراسيابي نعمتي براي ملت شهيدپرور ايران بود
جبار ستوده همرزم شهيدان افراسيابي نيز اظهار داشت: خانواده شهيد افراسيابي، خانواده شهيدپرور هستند، كه ولايت را در رأس امور و مسير خود قرار داده بودند.
وي ادامه داد: خانواده شهدا در حال حاضر مانند چراغي هستند كه مردم از آنها الگوبرداري مي‌كنند و همه از حضور و بركات آنها بهره مي‌برند.
همرزم شهيدان افراسيابي خاطر نشان كرد: ابوالشهدا افراسيابي نعمتي براي ملت شهيدپرور ايران بود. آيا شيطان دوباره خواهد گذاشت فردي مثل ايشان در زمين جايگزين شود؟
وي بيان داشت: ما با الگوبرداري از خانواده شهيد افراسيابي لقمه‌هايي به فرزندانمان بدهيم تا مسير شهدا تداوم داشته باشد.
ستوده اضافه كرد: براي گم نكردن مسير در فتنه‌ها، تنها مسير، راه ولايت است. اكنون دشمن از افكار و اعتقادات جوانان مي‌ترسد و تلاش مي‌كند تا آنها را از مسير ولايت دور كنند.
وي به شاخصه شهيدان افراسيابي اشاره كرد و گفت: شجاعت، ايمان، ولايت مداري از جمله شاخصه‌هاي شهيدان افراسيابي است.

لقمه پاك و حلال افراسيابي را پدر 5 شهيد كرد
طاهره محمديان، همسر محسن افراسيابي و تنها عروس ابوالشهدا علي‌محمد افراسيابي، گفت: پدرم فقط لقمه پاك و نان حلال را به فرزندانش داد. وي به دادن خمس و زكات توجه ويژه‌اي داشت.
وي ادامه داد: ابوالشهدا در طول عمر پربركت خود هيچ چيز حرامي را نديد و اجازه نداد حرام صداي به گوشش برسد. تنها چيزي كه باعث شد اين خانواده 5 شهيد را تقديم اسلام كند، لقمه پاك بود.

ارتباط با خانواده شهدا تأثيرات سازنده روحي را در پي دارد
سردار حسين ساجدي‌نيا فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ، با اشاره به صبر، ايمان و ولايت‌مداري ابوالشهدا «علي‌محمد افراسيابي» گفت: پدران و مادران شهدا با صبر، ايمان و ولايت‌مداري خود راه شهيدان و فرزندان خود را ادامه مي‌دهند.
فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ خاطرنشان كرد: خانواده شهدا چشم و چراغ ملت هستند، ما نبايد در زمان‌هاي محدود و طي مراسم‌هايي با آنها ارتباط داشته باشيم بلكه بايد هميشه با آنها باشيم.
وي اضافه كرد: ارتباط با خانواده شهدا و ديدار با آنها موجب بركاتي است كه تأثيرات سازنده روحي را در پي دارد و موجب مي‌شود تا ما در مسير شهدا حركت كنيم.

خون شهيدان افراسيابي موجب محكم‌تر شدن پايه‌هاي انقلاب شد
حسين شهادت همرزم شهيدان افراسيابي اظهار داشت: خون فرزندان مرحوم افراسيابي موجب محكم‌تر شدن پايه‌هاي انقلاب شد. خداوند عزت و اقتداري به پدر شهيدان افراسيابي داد كه او 5 فرزند خود را در راه اسلام هديه داد.
وي با بيان اينكه شهدا از ما انتظاراتي دارند كه ما كمتر جامه عمل به انتظارات شهدا پوشانيديم، ادامه داد: خانواده شهدا از ما انتظار دارند تا چفيه بر گردنمان در وحدت و اتحاد ملت بكوشيم.
همرزم شهيدان افراسيابي خاطرنشان كرد: در حال حاضر ما بايد در راه ولايت باشيم و دور شدن از ايشان موجب محروميت از نعمات خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.