سه‌شنبه 30 نوامبر 10 | 13:09

ترور شهید شهریاری به سبک ترور شهید مغنیه بود

تشابهاتی که مابین نوع ماده انفجاری به کار رفته در ترور‌های دیروز با ترور عماد مغنیه در دمشق تا ترور دکتر علیمحمدی در خلال فتنه سال گذشته وجود دارد و حال این ترورها همه پیام‌های مهمی را برای ما مخابره می‌کند.


آنچه در ترورهای دیروز تهران در مرحله اول مورد دقت رسانه‌ای قرار نگرفت جزئیاتی بود که با یک تحلیل و بررسی کارشناسی می‌تواند کمک شایانی به رمز گشایی از عوامل پشت صحنه و دست‌اندرکاران اصلی اینگونه اقدامات ترور‌یستی بکند.

در واقع می‌توان گفت در ترورهایی از این نوع که دست پنهان سرویس‌های امنیتی متخاصم در آن دخیل می‌باشد، همین جزئیاتی هستند که به راحتی می‌توانند برای حل مسئله راهگشا باشند. تشابهاتی که مابین نوع ماده انفجاری به کار رفته در ترور‌های دیروز با ترور عماد مغنیه در دمشق تا ترور دکتر علیمحمدی در خلال فتنه سال گذشته وجود دارد و حال این ترورها همه پیام‌های مهمی را برای ما مخابره می‌کند.

نکته بسیار مهم دیگر که در خبرهای اولیه به آن اشاره نشد در خصوص ترور دکتر عباسی بود. تیم ترور وقتی در اقدام اولیه خود موفق به شهادت وی نمی‌شوند به تعقیب مجدد او و تیراندازی به سوی دکتر عباسی اقدام می‌کنند که با توجه به انفجار انجام شده و تجمع مردم در انجام این عمل ضد انسانی خود ناکام می‌مانند. شاید برای اولین بار قتل عبد الرسول دانشمند هسته‌ای مصری تبار در مهد دموکراسی اروپا (پاریس) توسط جوخه‌های مرگ موساد با همکاری سرویس اطلاعاتی فرانسوی را بتوان نقطه آغاز یکسری عملیات‌هایی برشمرد که سرویس جاسوسی اسرائیل برای ضربه زدن به برنامه هسته‌ای کشورهای مسلمان- که به‌عنوان رقیب در منطقه هستند- از آن بهره می‌گیرند.

با بررسی و کنکاش در خصوص جزئیات خبر و اعمالی که تیم ترور انجام داده به سادگی می‌توان رد پای سرویس جاسوسی اسرائیل را در داستان ترورهای تهران مشاهده کرد.‌ تعدادی از این تشابهات به شرح ذیل است:

1-‌ استفاده از بمب‌های ساچمه‌ای و تشابه نوع بمب‌ها در ترور عماد مغنیه و دکتر علیمحمدی و اینک نیز در ترور این دو دانشمند هسته‌ای کشور.

2-‌ یکی از قوانین جوخه‌های مرگ موساد حذف به هر قیمت ممکن است. در قضیه ترور دکتر عباسی در میدان ولنجک مشاهده می‌شود وقتی تیم ترور در حذف دکتر با عملیات بمب‌گذاری موفق نمی‌شوند در ادامه ‌به تعقیب و تیراندازی به سمت ایشان می‌پردازند که با عنایات الهی و تجمع مردم در هدف خود ناکام می‌مانند.

3-‌ از سوی دیگر انجام ترورهای متعدد در یک روز در راستای تضعیف سیستم امنیتی است که در عرف مسائل امنیتی از آن به « ترورهای سرویس به سرویس» یاد می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که در قضیه ترورهای دیروز تهران نیز دست‌های پنهان و کثیف موساد به راحتی قابل مشاهده است.

نکته حائز اهمیت که در پایان باید به آن اشاره کرد، درج اسامی شهید دکتر شهریاری و ‌دکتر عباسی در لیست تحریم‌هایی می‌‌باشد که امریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد به تصویب رسانده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.