چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۰ تیر ۹۴ | ۱۹:۲۷

صهیونیسم ریشه فتنه‌های قرن اخیر بوده است

یک کارگردان سینما و تلویزیون گفت: ریشه تمام فتنه‌های یک قرن اخیر به ایده صهیونیسم برمی‌گردد.


ابولقاسم طالبی ابوالقاسم طالبی، کارگردان سینما و تلویزیون امروز در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران با بیان اینکه آینده مساله فلسطین طبق پیش بینی امام راحل با نابودی اسرائیل رقم خواهد خورد، اظهار داشت: اسرائیل یک رژیم جعلی است و وضعیت آن مانند یک خودروی دزدی است که پلاکش را عوض کرده اند و این خودرو باید به صاحبش برگردد.

کارگردان فیلم سینمایی قلاده های طلا با اشاره به ارتباط میان فتنه های منطقه و تحرکات رژیم صهیونیستی افزود: ریشه تمام فتنه های یک قرن اخیر به ایده صهیونیسم برمی‌گردد؛ حتی اگر ریشه جنگ جهانی را عمیق بررسی کنیم، متوجه می شویم که ایده صهیونیسم جهانی این دو جنگ را ایجاد کرده است.

طالبی تصریح کرد: تئودور هرتزل ۵۰ سال قبل از اینکه بیانیه بالفور صادر و رژیم صهیونیستی تشکیل شود، در سوئیس گفت که کشور اسرائیل ۵۰ سال دیگر تشکیل می شود و این اتفاق عملا افتاد؛ در جنگ جهانی دوم و موضوع هولوکاست نیز آنها دنبال یک ابزار بودند که یهودیان اروپا را بترسانند که آنها به سمت فلسطین هجرت کنند.

این کارگردان سینما و تلویزیون ادامه داد: بنابراین می توان با صراحت گفت که صهیونیست‌ها در تمام فتنه‌های گذشته و امروز از جمله در موضوع داعش دست دارند و تلاش می کنند تا چنین گروه هایی را با عناوین اسلامی به راه بیاندازند تا هم حرکت انقلاب اسلامی و حزب‌الله را در جهان کنترل کنند و هم ما را به خودمان سرگرم کنند.

طالبی همچنین در رابطه با وظیفه جبهه فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی در برابر قضیه فلسطین اظهار داشت: جریانی که الان در کشور وجود دارد، کار می کند و زحمت می کشد و البته باید توجه داشت که همه باید در این رابطه کار کنند. یک نفر یا یک گروه به تنهایی نمی‌تواند این بار را بر دوش بکشاند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: