سه‌شنبه 14 جولای 15 | 17:07

میشل عون؛ گزینه ریاست جمهوری لبنان

نتایج نظر سنجی از مسیحیان لبنان نشان داد که رئیس جریان «ملی آزاد» همچنان بیشترین احتمال راهیابی به کاخ ریاست جمهوری این کشور را دارد.


خبرگزاری فارس: مسیحیان لبنان «میشل عون» را گزینه مناسب ریاست جمهوری می‌دانند نتایج نظر سنجی مرکز «مطالعات و اطلاعات بیروت» نشان داد که «میشل عون» رئیس جریان «ملی آزاد» و نامزد جریان 8 مارس برای تصدی سمت ریاست جمهوری با اختلاف چشمگیری نسبت به رقبایش، اولین شانس راهیابی به کاخ «بعبدا» را دارد.

به گزارش روزنامه «الاخبار»، نتایج این نظر سنجی که بعد از بیان مواضع اخیر عون مبنی بر لزوم احقاق حقوق مسیحیان برگزار شده است، نشان داد که محبوبیت وی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و در جایگاه نخست احتمال راهیابی به کاخ ریاست جمهور قرار گرفت.

این گزارش حاکی است که «سمیر جعجع» رئیس حزب «نیروهای لبنانی» و رقیب عون با اختلاف چشمگیری در رتبه دوم قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، 36.1% مسیحیان لبنان عون را گزینه مناسب تصدی ریاست جمهوری می‌دانند و تنها 16.7% شرکت کنندگان در این نظر سنجی جعجع را برای تصدی ریاست جمهوری ترجیح می‌دهند. «سلیمان فرنجیه» رئیس جریان «المرده» با 13.8% و «زیاد بارود» وزیر کشور سابق این کشور به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند.

این گزارش حاکی است که 3.5% شرکت کنندگان در این نظرسنجی «امین الجمیل» رئیس جمهور اسبق و 3.4% آنها «پطرس حرب» را گزینه مناسب تصدی سمت ریاست جمهوری لبنان می‌دانند. 13% شرکت کنندگان نیز گزینه‌های دیگری را ترجیح دادند.

به گزارش فارس، در پی مخالفت برخی گروه‌های جریان «14 مارس» با طرح نخست «میشل عون» رئیس جریان مسیحی «ملی آزاد» مبنی بر انتخاب مستقیم و دو مرحله‌ای رئیس جمهوری لبنان از سوی مردم، طرح برگزاری نظرسنجی از جامعه آماری مسیحیان را مطرح کرد.

چندی پیش روزنامه «المستقبل» لبنان در خبری اعلام کرد که تلاش‌های عون برای نظرسنجی از مسیحیان جهت تعیین نامزد مورد نظرشان در انتخابات ریاست جمهوری، با انتخاب مرکز افکار سنجی «Lebanese statistics» یک گام به مرحله اجرا نزدیک شد. هم اکنون آماده سازی‌های فنی و لجستیکی برای اجرای این نظر سنجی آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، قرار است در این نظر سنجی سوالی مبنی بر اینکه «کاندیدای مورد نظر شما برای ریاست جمهوری کیست؟» از 4600 تن از جامعه آماری مسیحیان لبنان پرسیده شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.