چهارشنبه 15 جولای 15 | 07:57

کار شکرستانی‌ها به داعش افتاد

حضور داعش مانع ورود محصولات نوشت‌افزار با طرح «شکرستان» به کشور عراق شد.


رضا حدیدی، مدیر شرکت آزاده با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی و نبود حمایت‌های لازم از سوی مسئولان گفت: شرکت محصولات آزاده امسال نیز همانند سال‌های گذشته با انرژی وارد بازار خواهد شد، اما در این میان مشکلاتی برای ما و برای دیگر تولیدکنندگان و فعالان در این حوزه وجود دارد که بخشی از آنها نیازمند عزم جدی مسئولان برای برطرف کردن این دسته از مشکلات است.

وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای توسعه فعالیت‌های خود گفت: قرار بود که محصولات نوشت‌افزار با طرح شکرستان را در کشورهای عراق و تاجیکستان توزیع کنیم، اما این کار به دلیل وجود مشکلات این‌چنینی و علاوه بر این، حضور داعش در عراق و نبود امنیت لازم برای انجام فعالیت‌های لازم، فعلاً متوقف شده است.

سه سالی است که گروه‌های خودجوش فرهنگی عزم خود را برای تولید و طراحی نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی جزم کرده‌اند؛ نوشت‌افزارهایی که بتواند با کیفیت مناسب و با طرح‌های زیبا و جذاب در بازار نابرابر توزیع و عرضه این اقلام رقابت کند. در ابتدا گروه‌‌های کوچکی در نقاط مختلف کشور ایجاد شد که کار خود را با چند طرح اولیه آغاز کردند؛ گروه‌هایی مانند روشنا، پویا، مدرسه، قاصدک، آزاده و ایام. کم‌کم برخی ازنهادهای ولتی که دغدغه فعالیت در این زمینه را داشتند نیز وارد میدان شدند، مانند گروه شکرستان به مدیریت حوزه هنری کودک و نوجوان که در مدت کمی توانست جای خود را میان مخاطبان کودک و نوجوان خود باز کند.

سال 90 آغاز فعالیت‌های برخی از این نهادهای خودجوش بود که بدون حمایت‌های دولتی و برخورداری از تسهیلات ویژه نهادها کار خود را شروع کرده بودند. طرح‌های اولیه هر کدام از این گروه‌ها در وهله نخست شاید بیشتر از 15 طرح جدید نبود، اما کم‌کم توانستند جای خالی نوشت‌افزاری با رنگ و بوی ایرانی اسلامی را پر کنند، اما در این میان مشکلات متعددی برای تولیدکنندگان این حوزه وجود دارد که رفع هر یک از آنها عزم جدی‌تر مسئولان را می‌طلبد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: