یکشنبه 19 جولای 15 | 17:04

شرح رساله اعتقادات علامه مجلسی

کتاب «شرح رساله اعتقادات علامه مجلسی» اثر حجت‌‌الاسلام سید‌قاسم علی‌احمدی از سوی انتشارات دلیل ما، تجدید چاپ و راهی بازار کتاب شده است.


خبرگزاری فارس: تحکیم بنیان‌های عقیدتی با «شرح رساله اعتقادات علامه مجلسی» شکی نیست که صحت یا بطلان عقیده در سعادت و شقاوت دنیا و آخرت و در کمال و نقص و شرافت و پستی انسان بسیار موثر است. آری، این اعتقادات درونی است که از یک سو افرادی همانند سلمان و ابوذر و مقداد را همچون ستاره هایی نورانی در تاریخ می درخشاند، و از سوی دیگر خباثت مردمانی مانند عمرو بن عاص و شمر و عمر بن سعد و … را ظاهر کرده است.

تصحیح اعتقاد یکی از مهم‌ترین فرازهای زندگی هر کسی است و در برنامه‌های انبیا و اوصیا، مسائل اخلاقی و عملی و عبادی در مرحله بعد از اعتقاد قرار گرفته و به آن دعوت شده است. همچنین بخش عمده‌ای از قرآن در جهت اصلاح عقیده و دعوت به اعتقاد صحیح – شامل توحید و عدل و نبوت و امامت و معاد – است.

اکنون کتاب «شرح رساله اعتقادات علامه مجلسی» متعلق به علامه محمد باقر مجلسی با مطالبی پربار و ارزشمند با شرح حجت‌‌الاسلام سید قاسم علی احمدی تجدید چاپ شده و به علاقه‌مندان عرضه شده است. در این کتاب ابتدا کلیاتی در مورد مبانی و اصول مربوط به عقاید شیعه و ارکان آن ارایه شده و پس از آن ضرورت تحقیق در زمینه مسایل اعتقادی تبیین شده است.

آنگاه به توحید و خداشناسی پرداخته شده و نویسنده به اثبات ادله مربوط به نبوت پیامبر اسلام(ص) و سایر پیامبران الهی پرداخته و امامت را نیز مانند نبوت از ضروریات دین برشمرده است. سپس به اثبات عصمت امام و پیغمبر پرداخته شده و ادله عقلی و نقلی مربوط به آن تبیین گردیده است. همچنین بررسی ادله اثبات اعتقاد به رجعت، بداء، وجود ملائکه، عوالم غیبی و ملکوتی، بهشت، جهنم، معراج رسول خدا (صلی الله علیه و آله)، معاد جسمانی، تجسم اعمال، آثار عبادات و اخلاق در سرنوشت انسان‌ها در دنیا و آخرت، بطلان تناسخ و مساله خلود در جهنم و ارایه ادله قرآنی، روایی و عقلی آن‌ها از دیگر مباحث مهم مطرح شده در این نوشتار است.

کتاب «شرح رساله اعتقادات علامه مجلسی» در 558 صفحه در قطع وزیری و با قیمت 20 هزار تومان توسط انتشارات دلیل ما به بازار نشر عرضه شده است. برای تهیه کتاب می توانید با شماره تلفن‌های 02537744988 – 02537733413 تماس بگیرید.

  1. ناشناس
    3 سپتامبر 2015

    سلام علیکم
    با تشکر از اطلاع رسانی درباره این کتاب. این کتاب مباحث بسیار مفید و مهمی در اختیار خواننده می گذارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: