جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۳۰ تیر ۹۴ | ۱۸:۰۹

ولايت فقيه در «راديو سلام» دانشگاه فیلیپین

محمد فنایی، مبلغ اعزامی از كشورمان در برنامه زنده رادیو سلام دانشگاه دولتی فیلیپین از اسلام به عنوان توحید کامل از هر گونه شرک و دو گانه پرستی ياد كرد و به تشريح ولایت فقیه طبق موازین اسلام پرداخت.


فنایی بنا به دعوت وادي جول کیپلی، ريیس مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه دولتی فیلیپین، محمد فنایی، مبلغ اعزامی از ايران اسلامی در راديو سلام اين دانشگاه حضور و به ارائه مباحثي در رابطه با «دين اسلام و اسلام در ایران» پرداخت.

در آغاز اين مصاحبه، فنایی در پاسخ به اين سؤال كه معناي اسلام چيست؟ گفت: اسلام یعنی صلح، توحید کامل و خالص از هر گونه شرک و دو گانه پرستی؛ به معنای واقعی اسلام یعنی انتظارات خداوند از بشر در زمینه افکار و حالات و کردار فردى و اجتماعى او.

وی، ادامه داد: پیامبر(ص) نیز به عنوان مبلغ دین اسلام از سوی پروردگار جهانيان مأمور شدند تا انسان‌ها برای دعوت به دين اسلام، آگاه سازند.

مبلغ اعزامی از ایران در رابطه با نقش ولايت فقيه، اظهار كرد: مديريت و رهبری ديني و سياسي جامعه اسلامي بر عهده ولایت فقیه است؛ در واقع می‌تواند اسلام را برای امت مسلمان به نحو احسن تشریح کند، به طور كلي ولایت فقیه از میان انسان‌ها است که به وسیله علماء انتخاب مي‌شوند.

فنایی به اسلام در ایران، اشاره و بيان كرد: ایران دارای دین اسلام و مذهب دوازده امامی است که توسط ولایت فقیه و رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و الهام گرفتن از متون به یادگار مانده امام خمینی (ره)، اداره می‌شود.

وی، افزود: اسلام در ایران، همان اسلامی است که حضرت محمد(ص) برای همه کشورها آورده‌اند؛ اینطور نیست که اسلام در ایران یک اسلام دیگری باشد.

فنايی در سخنان پايانی خود، تأكيد كرد: هم‌اكنون با پیروی از ولایت فقیه نسبت به مسائل اسلامی آگاه می شويم، چراكه قانون اسلامی را طبق موازین اسلام وضع می‌کنند.

بنابر اعلام اين خبر، پخش زنده ایستگاه رادیو سلام دانشگاه دولتی فیلیپین، سه‌شنبه‌های هر هفته توسط وادی جول کیپلی، ريیس مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه دولتی فیلیپین اجرا می‌شود و مسائل مربوط به اسلام و مسلمانان و آخرین وضعیت آنها، مورد بحث و گفت‌وگو قرا می‌گیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: