شنبه 04 دسامبر 10 | 13:51

چهارمین کتاب ضمیمه پنجره با موضوع انجمن حجتیه منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره پنجره همراه با چهارمین کتاب ضمیمه خود منتشر شد. در این شماره گفت و گوی ویژه ای با محمد جواد لاریجانی درباره ترورهای اخیر صورت گرفته است. انجمن حجتیه، از آغاز تا فرجام، به طور ویژه بررسی شده است. جنبش دانشجویی، موضوع بخش دانشگاه و واکاوی تاریخ نگارانه قیام میرزا کوچک خان جنگلی نیز موضوع بخش تاریخ این شماره پنجره هستند.


هفتاد و یکمین شماره پنجره همراه با چهارمین کتاب ضمیمه خود منتشر شد. در این شماره گفت و گوی ویژه ای با محمد جواد لاریجانی درباره ترورهای اخیر صورت گرفته است. انجمن حجتیه، از آغاز تا فرجام، به طور ویژه بررسی شده است. جنبش دانشجویی، موضوع بخش دانشگاه و واکاوی تاریخ نگارانه قیام میرزا کوچک خان جنگلی نیز موضوع بخش تاریخ این شماره پنجره هستند.

عافیت و دیانت

بررسی تحلیلی انجمن حجتیه در سه دهه اخیر و وضعیت کنونی آن موضوع چهارمین کتاب ضمیمه پنجره است. تاریخچه و افکار انجمن حجتیه، نقاط عطف و تعامل آن با دیگر گروه ها و جریان ها به تفصیل به بحث گذاشته شده است. گفت و گو با سید عباس نبوی به موضوع شستشوی مغزی انجمن حجتیه می پردازد. نسبت انجمن حجتیه با مکتب تفکیک نیز با حیدر رحیم پور ازغدی بررسی شده است. اخباری گری و حجتیه موضوع دیگر این ویژه نامه است. گفت و گویی نیز با ابراهیم فیاض صورت پذیرفته است که حاوی نکات جالبی درباره این انجمن است. در پایان رابطه انجمن حجتیه و دولت محمود احمدی نژاد بررسی شده است.

فتنه پس از ترور

رییس پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM) در گفت و گویی ویژه به موضوع تحریم علمی ایران از سوی غرب، ترور های اخیر دانشمندان هسته ای ایران و حقوق بشر در ایران و جهان پرداخته است. محمد جواد لاریجانی در این گفت و گو صریحا غرب را متهم اصلی ماجرا معرفی می کند و هدف این گونه برخوردها را ایجاد فضای ترس و یاس در جامعه می داند.

جنبش دانشجویی

رویکرد نظارتی، عامل اصلی پایداری و اصالت جنبش دانشجویی است. هرگاه جنبش دانشجویی در بعد اجرایی و حمایت از دولت ها نزول کرد، همانجا آغاز شکستش بود. پنجره در تازه ترین شماره خود به موضوع جنبش دانشجویی، نقد، نحوه مواجه با حکومت و حاکمیت، مطالبات جنبش دانشجویی و نحوه تعامل جنبش دانشجویی با دیگر گروه های سیاسی و اجتماعی جامعه پرداخته است.

پنجره هفتاد و یک با آثار و گفتاری از حسن خجسته، عماد افروغ، محمد حسن رحیمیان، ابراهیم فیاض، سید عباس نبوی، محین غرویان، علاء الدین بروجردی، رضا پورحسین، شاپور رواسانی، جواد محدثی، زهره الهیان، احمد رهدار، مرتضی تمدن، محمود اسعدی، محمد رضا زائری، فرشید ابراهیمیان، علی رضا مختارپور، فوءاد ایزدی، سید علی رضا هاشمی گلپایگانی، غلامعلی طاهری، سید محمد روحانی، شادمهر راستین و کورش علیانی منتشر شد.

 1. عابدی
  9 دسامبر 2010

  باز نسیم انتخابات وزیدن گرفت ولی طوفان اتهام و تهمت علیه انجمن با شدت بیشتر از قبل فضای مطبوعاتی مملکت را غبار آلود کرده است . اکنون جناح به اصطلاح اصولگرا که نگران تهمت !!! حجتیه ای بودن را یدک میکشد برای تحکیم جایگاهش ویژه نامه سراپا تهمت و اتهام را در هفته نامه پنجره منتشر کرده و کلکسیونی !!! از تهمت را نثار این انجمن نموده تا بلکه برای انتخابات پیش رو موانع ؟؟؟ را از قبل از پیش پا برداشته باشد . آیا کرسی مجلس اینقدر ارزش دارد که ……..؟؟

 2. نسل سومی
  10 دسامبر 2010

  لابد حضور این آقا در انجمن حجتیه مثل حضور هزاران نفری است که در جوانی از نعمت حضور در کلاسهای دینی و تربیتی انجمن بهره مند شدند و اکنون بی هیچ ادعا مشغول خدمت هستند و مثل نویسنده این مقاله نمکدان نشکستند .انجمن حجتیه یک گروه خالص شیعی است و همواره مورد تایید همه مراجع محترم تقلید و بزرگان این مملکت بوده و هست و خواهد بود .

 3. من رحیم هستم
  13 دسامبر 2011

  اگر صحبت از انجمنی است که کار با شاه و ساواک را به کار با ولی فقیه و سپاه ترجیح میدهد بگذارید بگویم اگرچه به مذاق دوستان خوش نباشد
  سندی دارم به امضای حلبی در جلسه با ساواک دال بر نفی امام خمینی و یارانش و نیز سندی دارم دال بر عزل و نصب سران انجمن توسط ساواک
  حال چه شده که شرکت در نماز جمعه و حضور در تظاهرات و تشکیل جلسات در مساجد و پایگاهها موجب تزلزل در درگاه الهی میشود اما زیر پرچم طاغوتیان خم شدن افتخار
  بدانید تهمت نیست انچه که میبینید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.