دوشنبه 27 جولای 15 | 09:59

فرار جمعی عناصر داعش از «الرمادی»

منابع خبری اعلام کردند که عناصر گروه تکفیری-تروریستی داعش در حال فرار از مرکز استان «الانبار» عراق و همچنین شهر «تدمر» سوریه هستند.


خبرگزاری فارس: فرار جمعی عناصر داعش از «الرمادی» عراق و «تدمر» سوریه یگان اطلاع‌رسانی وابسته به نیروهای «بسیج مردمی» عراق (الحشد الشعبی) از فرار جمعی عناصر داعش و با لباس زنانه از شهر «الرمادی» خبر داد.

شهر الرمادی، مرکز استان الانبار در غرب عراق است که از یک ماه گذشته شاهد سازماندهی نیروهای ارتش و نیروهای مردمی عراق و هجوم همزمان آنان برای آزادسازی این استان از دست گروه تکفیری داعش است.

خبرگزاری آلمان (د.پ.آ) به نقل از خبرگزاری «واع» عراق نیز نوشت: پس از پیروزی‌ها و نتایجی که تاکنون در الانبار به دست آمده، منابع ما گفتند که صحنه‌های فرار جمعی داعشی‌ها با لباس زنانه از الرمادی به سمت منطقه «هیت» و از جزیره «البو عساف» به سمت «البو نمر» مشاهده شده است.

گفته می‌شود این فرار پس از آن رخ داد که نیروهای عراقی وارد دانشگاه فلوجه شدند. از حیث عملیات میدانی، آزادسازی فلوجه، دروازه آزادسازی شهر الرمادی قلمداد می‌شود.

در بیانیه‌ای که نیروهای بسیج مردمی منتشر کرده‌اند آمده است که «فرماندهان داعش ابتکار عمل را از دست داده‌اند و کنترل نیروهایشان از دستشان خارج شده بخصوص پس حملات موثر و ورود نیروهای امنیتی به دانشگاه الانبار».

فرار جمعی از تدمر در سوریه

فرار جمعی عناصر داعش، در شهری دیگر اما در سوریه نیز اتفاق افتاد. وبگاه خبری «النشره» لبنان گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه با پیشروی در مناطق جنوب غربی شهر «تدمر» توانستند بر بخش‌هایی که تا چندی پیش در کنترل تروریست‌های داعش بود، مسلط شوند.

تدمر یا «پالمیرا»، شهر تاریخی و باستانی سوریه موسوم به «عروس صحرا»ست که از ماه گذشته تحت کنترل تروریست‌های تکفیری داعش قرار گرفت.

تلویزیون المنار لبنان نیز گزارش داد که تروریست‌های داعش در حال فرار جمعی از شهر تدمر هستند و خودروهای آنها در حال خروج از شهر دیده شده است.

شهر تدمر در ماه گذشته پس از حمله غافلگیرکننده تروریست‌های داعش از کنترل ارتش سوریه خارج شد اما در پی حملات چند هفته اخیر ارتش بار دیگر توانسته با ورود به شهر تروریست‌ها را از شهر عقب براند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: