جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۵ مرداد ۹۴ | ۱۵:۱۶

تظاهرات بحرینی‌ها در حمایت از زندانیان

مردم بحرین بار دیگر با آمدن به خیابانها، در حمایت از زندانی‌های سیاسی تظاهرات کردند.


البحرین لن نترک الامین مردم بحرین به‌مناسبت روز اسیر در منطقه‌های المصلی، اسکان، جدحفص، المعامیر و الکوره، با در دست داشتن عکس زندانیان سیاسی و بازداشت‌شدگان بحرینی تظاهرات کردند.

تظاهرات‌کنندگان که از طیف‌های مختلف مردم بحرین بودند، ضد پادشاه بحرین شعار دادند با فریاد “سرنگون باد دیکتاتور” سر دادند و آزادی زندانیان سیاسی را خواستار شدند.

شماری از تظاهرات‌کنندگان نیز در منطقه بوری، خیابان تجاری بازار واقف و در منطقه الدراز خیابان اصلی را مسدود کردند که این کار، حرکت خودروها را در این مناطق کاملاً مختل کرد.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده، به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات، شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آن‌ها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: