سه‌شنبه 28 جولای 15 | 18:59

سوگواره نمایشی و آیین‌های مذهبی «خمسه»

همزمان با ایام محرم و صفر فرهنگسرای ابن سینا به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دومین سوگواره نمایشی و آیین های مذهبی «خمسه» را آبان و آذر ۹۴ برگزار می‌کند.


خمسه حامد حریری مدیر فرهنگی هنری منطقه 2 و رییس فرهنگسرای ابن سینا اظهار کرد: بعد از برگزاری نخستین سوگواره نمایشی و آیین های مذهبی «خمسه» در سال گذشته و استقبال خوب علاقه مندان و هنرمندان از آن، در تلاش هستیم تا با ارزیابی نقاط قوت و ضعف دوره گذشته، دومین دوره این سوگواره نیز در شکلی مناسب و با کیفیت تر از گذشته برگزار شود.

وی با تاکید بر ارتقای فرهنگ دینی و ترویج هنر نمایش در میان شهروندان تهران همچنین حمایت از هنرمندان و پدیدآورندگان آثار آیینی و مذهبی به عنوان بخشی از اهداف این سوگواره، ادامه داد: خوانش آموزه های مذهبی با زبان هنر منجر به اثر بخشی بیشتر آن خصوصا در  نسل جوان می شود و لازم است تا بستر مناسبی برای تولید آثار هنری با موضوعات دینی و ارائه مطلوب آن به مخاطبان صورت گیرد و برگزاری سوگواره نمایشی خمسه، قدمی موثر در این زمینه است.

حریری در پایان عنوان کرد: این سوگواره شامل بخش‌های مختلفی از جمله تئاتر صحنه‌ای، نمایش‌های میدانی، تعزیه و آیین‌های مذهبی خواهد بود و به زودی فراخوان آن منتشر و در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

دومین سوگواره نمایشی و آیین‌های مذهبی خمسه توسط  فرهنگسرای ابن سینا و به دبیری حامد حریری برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: