چهارشنبه 29 جولای 15 | 10:08

اردن خواستار گفت‌وگو با ایران شد

با جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای در «وین»، وزیر خارجه اردن و دبیرکل سابق اتحادیه عرب خواستار گفت‌وگو با ایران و حل مسائل موجود شدند.


خبرگزاری فارس: اردن خواستار گفت‌وگو با ایران شد/«عمرو موسی»: ایران مانند اسرائیل دشمن ما نیست «ناصر جوده» وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر اردن و «عمرو موسی» دبیرکل سابق اتحادیه عرب خواستار گفت‌وگوی باز با ایران در پس امضای توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای 1+5 شدند.

به نوشته (CNN)، این دعوت به گفت‌وگو با ایران در یکی از نشست‌های عمومی و اصلی کنفرانس اردنی‌ها در خارج از کشور در سال 2015، که در منطقه «البحر المیت» برگزار می‌شود و تا پنجشنبه آینده ادامه خواهد یافت مطرح شد.

این نشست با سخنرانی «عبدالله دوم» پادشاه اردن و مشارکت نمایندگان سفارت‌خانه‌های اردن در خارج از این کشور برای بررسی مهمترین پرونده‌های سیاسی، اقتصادی و امور مهاجرین افتتاح شد.

ناصر جوده در این نشست از توافق هسته‌ای ایران استقبال کرد و گفت که اردن از سیاست یک بام و دوهوا در قبال ایران استفاده نمی‌کند اما می‌خواهد از عوامل تنش در منطقه فاصله داشته باشد. ما می‌خواهیم که به گفت‌وگو پناه ببریم و می‌گوییم که این توافق می‌تواند یک گام و باب مهم برای گفت‌وگو درباره مسائل مختلف باشد.

وی در ادامه که موضعی مشترک با عمرو موسی درباره گفت‌وگو با ایران داشت، از برخی مواضع رسمی ایران در قبال منطقه انتقاد کرد.

اما عمروموسی با تایید وجود برخی مشکلات ریشه‌ای با ایران گفت که ایران دشمن مانیست و نباید باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: