پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۷ مرداد ۹۴ | ۱۰:۴۵

آدم خواری و سرقت اعضای بدن در داعش

گروه تروریستی داعش، پزشکانی را برای سرقت اعضای بدن زندانیان پس از اعدام آنها به کار گرفته است.


عناصر داعش دانشگاه هاروارد فاش کرد که داعش پزشکان را مجبور می‌کند که اعضای بدن زندانیان را پس از اعدام آنان از بدنشان خارج کند تا اعضای آنان را بفروشد.
این دانشگاه آمریکایی با انتشار تحقیقاتی در سایت “هاروارد اینترنشنال ریویو” تأکید کرد: اقشار مختلف مردم عراق، هدف سرقت اعضای بدن قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش، “نیکلای ملادینوف” نماینده سابق سازمان ملل در عراق وعده داده بود که تحقیقاتی در خصوص خبرهای منتشر شده مبنی بر سرقت اعضای بدن انسانها صورت بگیرد؛ و این گزارشها نشان می‌دهد که داعش از اعضای بدن انسانها به عنوان یکی از منابع درآمد استفاده کرده است.
هاروارد خاطرنشان کرد: شبکه‌های قاچاق اعضای بدن انسان، از سوی شبکه‌های بین المللی اداره می شود، و بعضی از آنها جراحانی هستند که با برخی دولتها و مسؤولان و مدیران بیمارستانها در ارتباط هستند.
این گزارش حاکی است، بعضی از قربانیان قاچاق اعضای بدن، از مهاجران و کارگران غیرقانونی و پناهندگان فقیر و افراد عقب مانده ذهنی هستند.
هاروارد تأکید کرد: در فتوای رقم 68 که داعش آن را صادر کرده و از طریق تویتر منتشر کرده است، به افراد این گروه تروریستی گفته شده که می توانند اعضای کسانی که آنان را “دشمن کافر” نامیده، به دست آورند .. حتی اعضایی که در صورت برداشتن آنها موجب مرگ انسان شود جایز است.
هاروارد خاطرنشان کرد که بر اساس فتواهای داعش، سرقت اعضای بدن و حتی خوردن گوشت انسان به ویژه در زمان جنگ، مجاز است.
سومریه نیوز تأکید کرد: محمد الحکیم سفیر عراق در سازمان ملل متحد در مارس گذشته در نشستی ویژه در شورای امنیت از تحقیقی درباره کشته شدن 12 پزشک عراقی در موصل به دست عناصر داعش خبر داد؛ این پزشکان با برداشتن اعضای بدن اسرای داعش مخالفت کرده بودند. وی همچنین از یافتن اجساد قربانیانی خبر داد که اعضای بدن آنها سرقت شده بود.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: