یکشنبه 05 دسامبر 10 | 14:52

روايت زندگی شهدای نيروی انتظامی به قلم هوشنگ ایرجی

هوشنگ ايرجي كه تاكنون 10 عنوان كتاب ادبي ويژه شهداي نيروي انتظامي تاليف كرده است، گفت: روايت زندگي شهداي نيروي انتظامي دريچه‌اي جديد به واقعيت‌هاي اجتماعي باز مي‌كند تا هويت و شخصيت اجتماعي اين افراد بيشتر به جامعه معرفي شود.


هوشنگ ايرجي اظهار داشت: از سال 78 كتاب‌هاي مختلفي در حوزه‌هاي ادبي و داستاني به نگارش درآورده ام كه بخشي از آن به زندگي ماموران نيروي انتظامي كه طي مبارزه با اشرار يا عمليات‌هاي مختلف به شهادت رسيدند، اختصاص دارد. در واقع، اين كتاب‌ها مجموعه‌اي 10 جلدي‌‌ از دوران تولد تا شهادت اين افراد است كه در 60 تا 100 صفحه به نگارش در آمده‌اند تا زندگي شهداي نيروي انتظامي را از دريچه‌اي جديد به مخاطب معرفي كند.

ايرجي اين كتاب‌ها را الگوساز و تاثيرگذار بر ديگر افراد جامعه معرفي كرد و گفت: شرح زندگي شهداي نيروي انتظامي مي‌تواند زواياي پنهان زندگي آنها را براي كاركان نيروي انتظامي و نيز احاد مردم جامعه آشكار كند و نگاه متفاوتي به آن ببخشد، زيرا اين كتاب‌ها علاوه بر نمايان كردن مشكلات اين حرفه، موقعيت مناسبي را براي درك بهتر افراد جامعه از جايگاه حساس آنها در ايجاد امنيت فراهم مي‌آورد.

وي افزود: به نگارش درآوردن زندگي شهداي نيروي انتظامي به ويژه در قالب ادبيات داستاني، تاثير بسياري در معرفي بهتر و جذاب‌تر شخصيت آنها دارد، زيرا اين ارگان نيازمند دايرة‌المعارفي است كه بتواند به نحوي كار‌آمد، چهره‌ واقعي شهداي نيروي انتظامي را در جامعه معرفي كند.

ايرجي در ادامه گفت: به نگارش در آوردن زندگي شهداي نيروي انتظامي با استفاده از جذابيت‌هاي ادبيات داستاني مي‌تواند متن‌هاي غني را وارد سينماي ايران كند و سوژه‌هايي را در اختيار فيلمسازان قرار دهد كه با موضوعات مختلف اجتماعي درگيرند، چراكه اين كتاب‌ها حامل تجربياتي اند كه مي‌تواند علاوه بر آگاه‌سازي، به ايجاد جذابيت و توجه مخاطبان به مسائل امنيتي و انتظامي منجر شود.

وي در ادامه از تاليف كتاب ديگري در حوزه خانواده خبر داد و گفت: اين كتاب برگرفته از احاديث و آيات قرآن مبني بر احترام به پدر و مادر است. از آنجا كه ‌توجهي جوانان به حفظ حرمت پدر و مادر، يكي از ضرورت‌هاي جامعه امروز است، مطالب اين كتاب در قالب داستاني به مخاطب ارايه خواهد شد. اين كتاب تا شهريور ماه سال 1390 منتشر مي شود.

ايرجي از سال 78 تاكنون 25 عنوان كتاب در حوزه‌هاي مختلف ادبي، داستاني و دفاع مقدس تاليف كرده است كه از آن ميان 10 اثر به روايت زندگي شهداي نيروي انتظامي اختصاص دارد كه مي‌توان به برخي از اين آثار مانند؛ «عمليات شاهد» شهداي مربوط به بخش صنعت «ستاره‌اي بر خاك»، «غم غربتي‌ها»، «ميعادگاه من؛ كوير»،
‌«تولدي ديگر»، «آخرين برنو»، «چلچراغ تيپ‌شكن» و «عمارت‌هاي پوشالي» اشاره كرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.