شنبه 01 آگوست 15 | 15:04

عکس‌های انتزاعی در فرهنگسرای ابن سینا

فرهنگسرای ابن سینا نمایشگاه عکس انتزاعی و آبستره «هیچ و هیچ» را از امروز به مدت یک هفته برگزار می‌کند.


خبرگزاری فارس: نمایش عکس‌های انتزاعی در فرهنگسرای ابن سینا فرهنگسرای ابن سینا نمایشگاه عکس انتزاعی و آبستره «هیچ و هیچ» گروهی از هنرمندان جوان را از امروز به مدت یک هفته در گالری شماره یک خود برگزار می‌کند.

مریم رزقی‌راد، نسرین شجاعی، زهرا کشمیری نقاب، فاطمه عباسی و سجاد کسایی از جمله هنرمندانی هستند که در این نمایشگاه شرکت کردند.

گفتنی است عکاسی انتزاعی، شاخه‌ای از عکاسی است که با حذف برخی ویژگی‌های سوژه و پررنگ کردن برخی دیگر، به بیانی انتزاعی دست می‌یابد. مریم رزاقی کارشناس ارشد دانشگاه الزهرا، عضو انجمن علمی پژوهشی هنرهای تجسمی ایران با عنوان مؤلفه‌های اجتماعی پست مدرن در گرافیک ایران در خصوص نمایشگاه و تکنیک به کار رفته در آثار می‌گوید: مفهوم در هنر، حتی به طبیعی‌ترین شکل آن نقشی اساسی و انکارناپذیر دارد. در حقیقت هر هنری پیرامون مفهومی شکل می‌گیرد. این که مخاطب متوجه اصل آن مفهوم شود یا نه تأثیری در ارائه آن مفهوم توسط هنرمند نخواهد داشت.

وی ادامه داد: عکس‌های انتزاعی و تجریدی در نمایشگاه «هیچ و هیچ» دارای برداشتی گزینشی از واقعیت بوده و سعی در ساده سازی واقعیت موجود دارند. در این عکس ها، عکاس ارتباط خود را با طبیعت و ثبت واقعیت عینی قطع نموده و تصویر، دیگر محملی برای نمایش موضوعی از جهان محسوس نیست.

رزاقی یادآور شد: هدف ما از ارائه این عکس ها، بیان جهان درونی اشیاء و محیط اطراف، بدون توسل به استعاره‌های جهان بیرونی است و اینکه بیننده، تصویر را از طریق عادت همیشگی خود نبیند و آن را با دیدی متفاوت تماشا کند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه  که تا 15 مرداد ماه ادامه خواهد داشت، به فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک قدس، فاز یک خیابان ایران زمین شمالی مراجعه نمایند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: