شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۰ مرداد ۹۴ | ۱۷:۴۱

پرونده روغن پالم به دادگاه ارسال شد

ذبیح‌زاده در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده روغن‌های پالم گفت: این پرونده با صدور قرار مجرمیت از دادسرای جرایم پزشکی و دارویی به دادگاه ارسال شد.


پرونده روغن‌ پالم به دادگاه ارسال شد «ذبیح زاده» معاون دادستان تهران در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده موسوم به روغن‌های پالم، اظهار کرد: این پرونده با تکمیل تحقیقات و با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست از دادسرای 19 تهران (دادسرای ويژه جرایم پزشکي و دارویی) به دادگاه ارسال شد.

مرداد ماه سال گذشته بود که وزیر بهداشت در خصوص مصرف بیش از حد مجاز روغن پالم در لبنیات هشدار داد و گفت: پالم روغنی است که از مالزی وارد می‌شود و قیمت ارزانی دارد؛ اما برای سلامت مردم مضر است و طبق گزارشات واصله، تخلفاتی مبنی بر وجود این چربی در لبنیات گزارش شده و نیاز است شرکت‌های متخلف از طریق رسانه‌ها به مردم اعلام شود تا این اتهام از گردن شرکت‌های لبنیاتی که از این روغن استفاده نمی‌کنند، برداشته شود.

وزیر بهداشت سپس با ارسال نامه‌ای به قوه قضاییه، از دستگاه قضا درخواست کرد تا به این پرونده ورود پیدا کرده و اجازه انتشار اسامی شرکت‌های استفاده کننده از روغن پالم را صادر کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژیه سخنگوی دستگاه قضا نیز در شصت و نهمین نشست خبری خود با اعلام خبر ورود قوه قضاییه به پرونده روغن‌های پالم، گفت: «نامه وزارت بهداشت در خصوص جرایم رخ داده در خصوص روغن پالم به قوه قضائیه واصل شده و آقای جعری دولت‌آبادی  تاکید کرده‌اند که در خصوص موضوع استفاده از روغن پالم و دیگر مواردی که سلامت عمومی را تهدید می‌کنند، به صورت جدی وارد می‌شوند.» و بر این اساس پرونده‌ای در خصوص تخلفات شرکت‌ها در استفاده از روغن پالم در  دادسرای جرایم پزشکی و دارویی تشکیل شد و در حال رسیدگی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: