شنبه 01 آگوست 15 | 22:16

ادعاهای مضحک اصلاح‌طلبان با بیلبورد خیالی

روزنامه شرق و صادق زیباکلام در حالی هفته گذشته از انتشار بیلبوردهای “فرش قرمز برای فابیوس” توسط شهرداری انتقاد کرده بودند که بعدا مشخص شد هرگز چنین بیلبوردهایی در کار نبوده و آنها ندیده لب به انتقاد از شهرداری گشوده‌اند


شاهرخ صالحی کرهرودی- پس از انتشار گزارش «بیلبورد علیه میهمان رسمی کشور در خیابان‌های تهران»  در روزنامه شرق، صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران هم که درباره هر موضوعی اعلام نظر می‌کند، این بار دست به قلم شد و در نامه سرگشاده‌ای که بازهم روزنامه شرق آن را منتشر کرد، این اقدام شهرداری را خلاف وظایف ذاتی آن دانست و محمدباقر قالیباف را متهم به سیاسی کاری در شهرداری کرد.
پس از انتشار نامه سرگشاده زیباکلام، همه دست به کار شدند تا بیلبوردی که روزنامه شرق و صادق زیباکلام از آن اسم برده‌اند را ببینند اما مشخص شد چنین بیلبوردی هرگز وجود نداشته و آنچه این افراد به آن اشاره کرده‌اند تنها طرح یک پوستر نمایش فیلم در فرهنگسرای انقلاب بوده که توسط یکی از هنرمندان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران طراحی شده اما با لغو نمایش فیلم، این پوستر هم در حد همان طرح باقی مانده است و هرگز منتشر نشده است.
اما انتشار مجازی پوستر و شایعاتی مبنی بر انتشار آن به صورت بیلبورد توسط شهرداری تهران، برخی رسانه‌ای‌ها را به اشتباه می‌اندازد و گزارشی مبنی بر نصب بیلبورد سیاسی توسط شهرداری تهران سر و صدای زیادی برپا می‌کند. اما آیا واقعا پوستری هم چاپ شده بود؟
ادعای روزنامه شرق خنده دار است!
«حتی یک پوستر هم برای برنامه نمایش مستند «چند قطره خون» چاپ نشده و ادعای نصب بیلبوردهای موسوم به فرش قرمز در خیابان‌های تهران، بیش و پیش از آنکه عجیب باشد، خنده‌دار است!» اين پاسخ مديران سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و فرهنگسراي انقلاب به گزارش يكي از رسانه‌هاي صبح ايران است كه عكس يك خود را به يك طرح گرافيكي موجود در فضاي مجازي اختصاص داده و به بهانه آن با شهرداري تهران تسويه حساب سياسي كرده بود.
عبدالمطهر محمدخاني رئيس فرهنگسراي انقلاب شگفتي خود را از خواندن اين گزارش پنهان نمي‌كند و با اشاره به برنامه نمايش مستند چند قطره خون همزمان با ورود وزير امور خارجه فرانسه به تهران، به همشهري مي‌گويد: قصد ما از اجراي اين برنامه بازخواني پرونده فروش فرآورده‌هاي خوني آلوده به ايران در دهه60 توسط دولت فرانسه بود. ضمن اينكه فيلم مجوز نمايش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دارد و قرار نبود كاري غيرقانوني انجام شود. هر چند، نمايندگان برخي نهادهاي قانوني صبح روز چهارشنبه با مراجعه به فرهنگسراي انقلاب، خواستار منتفي شدن نمايش فيلم شدند.
زیباکلام: اشتباه شده بود!
در حالی که انتشار یک نامه سرگشاده و متهم کردن شهرداری به سیاسی‌کاری، فضای رسانه‌ای کشور را درگیر خود کرده بود، صادق زیباکلام در پاسخ به مصاحبه تلفنی خبرنگار «فردا» اعلام کرد: خودش بیلبورد و پوستر را ندیده است و تنها به اعتماد گزارش یک روزنامه شرق چنین نامه‌ای را نوشته است.
البته صادق زیباکلام، با تاکید بر اینکه در این خصوص اشتباه کرده است، ادامه می‌دهد: همچنان مواضع نامه سرگشاده را قبول دارم و معتقدم شهرداری تهران سیاسی کاری می‌کند و حالا این یک نمونه اشتباه شده اما در سایر موارد مواضع شهرداری قابل استناد است.
مسعود کاظمی، خبرنگار روزنامه شرق هم در خصوص انتشار گزارش می‌گوید که خودش بیلبوردی را ندیده است و به اعتماد فضای مجازی و گفته‌های برخی خبرنگاران اقدام به نوشتن چنین گزارشی کرده است.
وی در پاسخ به سوال گفت: با دوسه نفر از همکاران گپی زدیم و تصمیم گرفتم گزارش بنویسم. در همون بین یکی از همکاران گفت اگر اشتباه نکنم چنین پوستری (تاکید میکنم پوستر) در مترو دیدم.
حالا با این توضیحات مشخص می‌شود که شنیده‌ها مبنای گزارشی بوده که واقعیت نداشته و بعدهم گزارش، مبنای نامه اتهامی صادق زیباکلام خطاب به قالیباف شده است.

لازم به ذکر است که این دروغ را «صدا» هم تکرار کرده و این رفتار هماهنگ، رفتاری کاملا معنا دار بوده است.

متاسفانه  به دنبال انتشار این اخبار دروغ، تصاویر مختلفی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی دست به دست می شود:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.