دوشنبه 03 آگوست 15 | 14:03

حزب الله و مقاومت آزاد سازی جولان سوریه

یک روزنامه فرامنطقه‌ای چاپ لندن مدعی شد که حزب الله لبنان، «مقاومت آزادسازی جولان سوریه» را رهبری می‌کند.


خبرگزاری فارس: حزب‌الله «مقاومت آزاد سازی جولان سوریه» را هدایت می‌کند روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» در گزارشی درباره شکل‌گیری‌ «مقاومت آزادسازی جولان سوریه»، با بیان اینکه بیش از دو سال از اعلام خبر تشکیل این گروه مقاومت می‌گذرد، به موضوع حمله اخیر رژیم صهیونیستی به شهرک «حضر» سوریه در مجاورت منطقه اشغال شده جولان پرداخت.

به گزارش این روزنامه سعودی، با حمله هوایی اسرائیل به شهرک حضر، بار دیگر نگاه‌ها به مقاومت آزاد سازی جولان سوریه معطوف شد بویژه اینکه مناطق سوری نزدیک به خط مرزی جولان در آوریل گذشته نیز شاهد حمله اسرائیل بود.

این روزنامه سعودی در ادامه به سخنان «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله در ماه مه سال 2013 مبنی بر آغاز فعالیت مشترک مقاومت برای آزاد سازی جولان سوریه پرداخت و مدعی شد که تشکیل این مقاومت تا روزهای نخست سال 2014 میلادی به تاخیر افتاد.

مخالفان سوری نیز مدعی شدند: آغاز فعالیت مقاومت آزاد سازی جولان سوریه مستقیما زیر نظر حزب الله لبنان صورت گرفت. این حزب تا پیش از تشکیل این مقاومت، به دنبال ایجاد موقعیتی در نزدیکی خاصره اسرائیلی‌ها بویژه در روستاهای منطقه جولان سوریه بود.

بر اساس این گزارش، از زمان تشکیل مقاومت آزاد سازی جولان سوریه، مواضع صهیونیستی در بخش اشغال شده جولان دست‌کم چهار بار هدف قرار گرفت که در جریان یکی از عملیات، یک عنصر صهیونیست کشته شده و شمار دیگر نیز زخمی شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.