یکشنبه 05 دسامبر 10 | 23:27

گزارش تصویری از تحصن دانشجویان اصفهان / قسمت دوم

در اواخر اسفند 83 در دانشگاه صنعتی اصفهان اعتراضات دانشجویی شروع شد که بسیار دامنه دار بود. این اعتراضات به برگزاری دوره‌های مشترک برای قشری مرفه به مبلغ 24 ملیون، و اختصاص تبعیض‌آمیز امکانات و اساتید آن دانشگاه، شروع شد. اعتراضاتی که به «دانشجوی پولی» مشهور شد. اعتراضات به برنامه‌ی چهارم بود. چندین شبانه روز در اصفهان ادامه یافت… به مناسبت رد این بند از برنامه پنجم توسط شورای نگهبان، و بازگشت آن به مجلس، دیدن تصاویر تحصن دانشجویان اصفهان که برای اولین بار منتشر می‌شود، خالی از لطف نیست.


تریبون مستضعفین– در اواخر اسفند 83 در دانشگاه صنعتی اصفهان اعتراضات دانشجویی شروع شد که بسیار دامنه دار بود. این اعتراضات به برگزاری دوره‌های مشترک برای قشری مرفه به مبلغ 24 ملیون، و اختصاص تبعیض‌آمیز امکانات و اساتید آن دانشگاه، شروع شد. اعتراضاتی که به «دانشجوی پولی» مشهور شد. اعتراضات به برنامه‌ی چهارم بود. چندین شبانه روز در اصفهان ادامه یافت. حتی روزهای اول عید. اما اعتراضات دانشجویان اصفهان و به خصوص مجمع عدالتخواهان اصفهان، پایان نپذیرفت و در دهه آخر اردیبهشت 84 دانشجویان معترض به تهران آمده و مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن شبانه‌روزی کردند. و از طرف سایر تشکل‌های دانشجویی نیز اعتراضات مختلفی شکل گرفت. پس از چند روز، با قول‌ها و وعده‌های نمایندگان مجلس -که عملی هم نشد-، دانشجویان اعتراضات خود را پایان دادند.
چندی پیش وقتی در برنامه‌ی پنجم نیز این ماجرای دانشجوی پولی طرح شد، اعتراضات دانشجویی باز هم بلند شد و تجمع اعتراض مقابل معاونت برنامه‌ریزی دولت و مجلس توسط جنبش عدالتخواه دانشجویی برگزار شد.
به مناسبت رد این بند از برنامه پنجم توسط شورای نگهبان، و بازگشت آن به مجلس، دیدن تصاویر تحصن دانشجویان اصفهان که برای اولین بار توسط تریبون مستضعفین منتشر می‌شود، خالی از لطف نیست.

آنچه می‌بینید قسمت دوم این تصاویر است. {قسمت اول گزارش تصویری}

تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83تحصن دانشجویان اصفهان به دانشجوی پولی - اسفند83

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.