سه‌شنبه 04 آگوست 15 | 12:55

مشمولان جدید بیمه اهل قلم اعلام شدند

دایره دربرگیری مشمولان بیمه تامین اجتماعی اهل قلم گسترش یافته و بر اساس آیین‌نامه جدید پدیدآورندگان بیمه اهل قلم، گروه‌های بیشتری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی اهل قلم قرار می‌گیرند.


خبرگزاری فارس: مشمولان جدید بیمه اهل قلم اعلام شدند موسسه خانه کتاب به منظور تسهیل شرایط برای اهل قلم، آیین نامه پدیدآورندگان بیمه اهل قلم را مورد بازنگری قرار داد و در ویرایش آیین نامه که به تایید معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده است، ویراستاران، نمایشنامه نویسان، فیلمنامه نویسان، مولفان کتاب های خطاطی و عکاسی، مقدمه نویسان، حاشیه نویسان و پدیدآورندگان کتاب های آموزشی و کمک آموزشی نیز مشمول طرح بیمه می شوند.

گفتنی است در آیین نامه پدیدآورندگان بیمه اهل قلم در تبصره یک بخش ویراستاران به این موضوع اشاره شده که ویراستارانی که حداقل 8 عنوان کتاب بزرگسال، یا 10 عنوان کتاب کودک و نوجوان، یا 5 عنوان کتاب بزرگسال و 5 عنوان کتاب کودک و نوجوان را برای اولین بار چاپ کرده اند و از چاپ آخرین اثرشان بیش از 3 سال نگذشته است، با توجه به مصادیق مختلف ویرایش و تشخیص صحت مدارک ویراستاران، موظف به گرفتن تاییدیه خانه ویرایش خانه کتاب هستند.

در همین آیین نامه، نمایشنامه نویسان، فیلمنامه نویسان، مولفان کتاب های خطاطی و عکاسی، مقدمه نویسان و حاشیه نویسان در صورت چاپ اثرشان، با تایید شورای خانه کتاب، مشمول طرح بیمه قرار می گیرند.

همچنین در این آیین نامه، پدیدآورندگان کتاب های آموزشی و کمک آموزشی (بجز کتاب های درسی، کمک درسی، آموزشی و کمک آموزشی مقاطع مختلف تحصیلی، راهنمای درسی، مجموعه تست یا آزمون از مقطع دبستان تا دکترا) مشمول طرح بیمه خواهند شد.

گفتنی است در تبصره 4 این آیین نامه بیان شده که موارد استثنا یا شرایط خاص تعیین مشمولان و غیر مشمولان این طرح در صورت داشتن شرایط بند 1 به عهده شورای خانه کتاب است.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به سایت اهل قلم، در نشانی اینترنتی www.ahleghalam.ir بخش «آیین نامه ها» مراجعه کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: