جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۳ مرداد ۹۴ | ۱۶:۰۶

صهیونیست‌ها نگهبان مسجدالاقصی را ربودند

نیروهای اشغالگر اسرائیل صبح امروز سه‌شنبه در ادامه تجاوزات خود علیه مسجدالاقصی و نمازگزاران فلسطین، نگهبان مسجدالاقصی و دو نفر دیگر را بازداشت کردند.


اسرائیل فلسطین بازداشت نیروهای اشغالگر صبح امروز «فادی بُکَیر» نگهبان مسجد الاقصی و «رضوان عمرو» مدیر نسخه های خطی و نیز یک جوان دیگر را بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، به‌دنبال اقدام شهرک‌نشینان صهیونیست مبنی بر بالا بردن پرچم رژیم صهیونیستی در صحن مسجدالاقصی نوعی تنش در این مسجد به وجود آمده و نیروهای اشغالگر به طرفداری از شهرک‌نشینان صهیونیست به سمت نمازگزاران و فلسطینیان حاضر در مسجد الاقصی حمله کردند.

بر پایه این گزارش، یک شهرک‌نشین صهیونیست که صبح امروز از سمت باب‌المغاربه وارد مسجدالاقصی شده بود در نزدیکی مسجد قُبَّه الصَّخره پرچم رژیم اشغالگر را بالا برد که با واکنش نمازگزاران فلسطینی و فریادهای الله اکبر آنها مواجه شد و نیروهای پلیس رژیم اشغالگر نیز به طرفداری از این شهرک‌نشینان به سمت نمازگزاران، نگهبانان و حتی کودکان حاضر در این مسجد حمله کردند.

نیروهای اشغالگر در پی اعتراضات گسترده فلسطینیان مجبور شدند شهرک‌نشینان را از صحن های مسجدالاقصی بیرون کنند.

محمود عباس فردا در قاهره با وزیر خارجه مصر دیدار می کند

منابع مصری گزارش دادند که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین فردا چهارشنبه برای شرکت در مراسم افتتاح کانال جدید سوئز وارد قاهره می شود.

بر اساس این گزارش محمود عباس فردا با سامح شکری وزیر خارجه مصر دیدار و درباره آخرین تحولات فلسطین، موضوعات مطرح در دستور کار نشست کمیته طرح صلح عربی که قرار است فردا در سطح وزرای خارجه در مقر اتحادیه عرب برگزار شود و نیز طرح های آتی رهبران فلسطینی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل، بحث و گفت وگو نماید.

قرار است فردا چهارشنبه کمیته پیگیری طرح صلح عربی بنا به درخواست فلسطین در سطح وزرای خارجه عربی در مقر اتحادیه عرب تشکیل جلسه داده و به برررسی تشدید تجاوزات صهیونیست ها در قدس، استمرار شهرک سازی و نیز تجاوزات شهرک نشینان علیه ملت فلسطین که در آخرین مورد نیز یک کودک شیرخواره فلسطینی سوزانده شد، بپردازد.

انتقاد عزام احمد از تغییرات اخیر در دولت حمد الله

عضو کمیته مرکزی جنبش فتح ترمیم اخیر کابینه دولت فلسطین به نخست وزیری “رامی حمد الله” را که “توجیه ناپذیر” خواند و گفت گفتگوها برای تشکیل دولت وحدت ملی ادامه داشت و نیازی به این تغییرات نبود.

عزام احمد خاطر نشان کرد که رایزنی ها برای تشکیل دولت وحدت ملی به خاطر این تغییرات در کابینه دولت حمد الله به حالت تعلیق درآمد و من امیدوارم که با حل این معضل، زمینه برای تشکیل دولت وحدت ملی فراهم شود.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رامی حمد الله نخست وزیر دولت فلسطین روز پنج شنبه گذشته برای ترمیم کابینه دولت فلسطین و تغییر 5 وزیر به توافق رسیدند و وزرای جدید روز جمعه گذشته در حضور محمود عباس مراسم تحلیف به جا آوردند، اما این تغییرات با مخالفت گروه های فلسطینی و به ویژه جنبش مقاومت اسلامی “حماس”، جبهه خلق برای آزادی فلسطین، جبهه دموکراتیک و حزب ملت مواجه شد و آنها با تصمیم یکجانبه و بدون رایزنی عباس و حمد الله برای تغییر برخی وزرای دولت وفاق ملی مخالفت کردند.

بازداشت 6 فلسطینی در بیت لحم

نظامیان صهیونیست صبح امروز نیز با یورش به اردوگاه عایده در شمال بیت لحم، 6 جوان را بازداشت کرده و برای 3 نفر دیگر نیز احضاریه مراجعه به دستگاه اطلاعات اسرائیل ارائه کردند.

یک منبع امنیتی گفت که نیروهای اشغالگر حازم مصطفی ابوعکر(22 ساله)، سرور محمد ابو سرور(18 ساله)، مهند محمود جعاره(18 ساله)، احمد عطاالله المشایخ (22 ساله)، صامد احمد حماد(20 ساله) و لیث نبهان نصرالله (18 ساله) را بازداشت کردند.

نیروهای اشغالگر همچنین به احمد محمود جعاره(15 ساله) و عبدالله محمود حماد(16 ساله) احضاریه مراجعه به دستگاه اطلاعات رژیم اشغالگر را ارائه نمودند.

در روستای الشواوره در شرق بیت لحم نیز نیروهای اشغالگر به محمد طالب الدرعاوی اسیر آزاده فلسطینی احضاریه ای برای مراجعه به دستگاه اطلاعات رژیم صهیونیستی در شهرک گوش عتصیون ارائه کردند و این در حالی است که وی چند روز قبل پس از گذراندن 13 سال حبس از زندان های این رژیم آزاد شده است.

درخواست رسمی فلسطین برای عضویت در اینترپل

دولت فلسطین درخواستی را در زمینه عضویت رسمی در پلیس بین المللی “اینترپل” ارائه کرد. این درخواست را رامی حمد الله به عنوان وزیر کشور فلسطین تهیه و تنظیم کرد. در این درخواست بر پایبندی کشور فلسطین به تمامی قوانین بین المللی و مقررات اینترپل تاکید شده است.

لازم به ذکر است که کشور فلسطین به عضویت 41 منشور و سازمان بین المللی درآمده است و هم اکنون خود را برای عضویت در منشورها و سازمان های بین المللی بیشتر آماده می کند.

صهیونیست‌ها 3 خانه در روستای دهمش را تخریب کردند

بولدوزرهای رژیم صهیونیستی بامداد امروز سه شنبه 3 خانه در روستای دهمش در مجاورت شهر الرمله را تخریب کردند.
از سوی دیگر شاهدان عینی گفتند که چند بولدوزر اسرائیلی صبح امروز سه شنبه به صورت محدود به شرق شهرک القراره واقع در شمال شرق شهر خان یونس یورش آوردند.

بر اساس این گزارش، 4 دستگاه بولدوزر نظامی از سمت پایگاه نظامی کزوویم تا مسافت 100 متری اراضی شهروندان فلسطینی یورش آورده و شروع به خاکبرداری از اراضی زراعی کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: