چهارشنبه 05 آگوست 15 | 10:13

تدابیر امنیتی در مصر افزایش یافت

مقامات مصری در آستانه برگزاری مراسم افتتاح بخش جدید کانال سوئز، با به کار گیری 10 هزار نیروی پلیس، تدابیر امنیتی را افزایش دادند.


خبرگزاری فارس: تدابیر امنیتی در مصر افزایش یافت مقامات امنیتی مصر در آستانه برگزاری مراسم افتتاح بخش جدید کانال سوئز، از افزایش تدابیر امنیتی در این کشور و استقرار 10 هزار نیروی پلیس خبر دادند.

خبرگزاری «الشرق الاوسط» مصر گزارش داد که این تعداد نیرو شامل نیروهای حفاظت مدنی، کارشناسان مواد منفجره و نیروهای نظامی، پلیس راهنمایی و رانندگی و 100 گروه رزمی وابسته به اداره کل عملیات ویژه و 130 گروه از نیروهای امنیت مرکزی می‌شود.

طبق این گزارش، تدابیر امنیتی در مرحله نهایی طرح تأمین امنیت مصر، شامل شش استان اسماعیلیه، پورت سعید، سوئز، شرقیه، قلیبوبیه و قاهره می‌شود.

مصر از کشورهای مختلف جز ایران، سوریه و ترکیه دعوت به عمل آورده است (+) تا در مراسم افتتاح این بخش جدید کانال سوئز که طی یک سال به انجام رسیده است، شرکت کنند.

مراسم مذکور در استان اسماعیلیه برگزار خواهد شد و دولت «عبدالفتاح السیسی» تبلیغات بسیاری در این خصوص انجام داده است و ارتش مصر نیز روز یکشنبه آمادگی خود را برای تأمین امنیت این مراسم اعلام کرده بود.

هم‌اکنون گروه‌های متعددی از نیروهای ارتشی و امنیتی وابسته به نیروی ارتش دوم میدانی، محیط و اطراف کانال جدید را تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داده‌اند و عبور و مرور در کانال سوئز، با سختگیری بیشتر نیروهای امنیتی مصر انجام می‌شود.

«آبراه سوئز»، کانال غیرطبیعی و دست‌ساز انسان است که دریای مدیترانه را به خلیج سوئز که شاخه‌ای از دریای سرخ است متصل می‌کند. این کانال در غرب صحرای سیناء و شمال شرق کشور مصر واقع شده‌ و میانبری برای کشتی‌ها و قایق‌هایی است که از بندرهای قاره اروپا و آمریکا به سمت بندرهای جنوب شرق آسیا، شرق آفریقا و قاره اقیانوسیه در رفت‌وآمدند تا مجبور به دور زدن قاره آفریقا یا انتقال زمینی بارها نباشند.

کانال سوئز سریع‌ترین مسیر کشتی‌رانی بین اروپا و آسیاست. چیزی حدود 7 درصد کل تجارت دریایی دنیا از این کانال انجام می‌شود. این کانال یکی از منابع اصلی درآمد ارزی مصر است که اخیرا قاهره اقدام به توسعه آن برای درآمدزایی بیشتر کرده است. دولت عبدالفتاح السیسی سرمایه‌گذاری جدی روی بخش جدید کانال سوئز انجام داده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: