چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۴ مرداد ۹۴ | ۱۰:۱۹

کشته شدن سرکرده چچنی جبهه النصره

عملیات نظامی ارتش سوریه در جنوب این کشور، با کشته شدن ده‌ها تروریست تکفیری همراه بود که در میان آنها، سرکرده چچنی گروه «جبهه النصره» در جنوب سوریه نیز مشاهده می‌شود.


خبرگزاری فارس: کشته شدن سرکرده چچنی جبهه النصره در ریف درعا عملیات نظامی ارتش سوریه در استان درعا و ریف آن در جنوب سوریه امروز نیز با هدف گرفتن مواضع گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» در مناطق النعیمه، الیادوده و طفس، واقع در ریف درعا ادامه یافت.

در این عملیات ارتش سوریه موفق شد، سرکرده چچنی جبهه النصره در جنوب سوریه و همچنین محمد فرید زنون، فارس کمال الرواشدة، یاسر قاسم الحاج علی، علی حسین الدلول و عبد الله الدحام الخشان از سرکردگان و فرماندهان میدانی این گروه را به همراه تعداد بی‌شماری تروریست مسلح که در میان آنها تروریست‌هایی با تابعیت‌های خارجی نیز مشاهده می‌شدند، از پای درآورد.

همچنین در شهرک عتمان، واقع در ریف شمالی درعا ارتش سوریه در عملیاتی دقیق و حساب شده ده‌ها تروریست مسلح از جمله «محمد فائز کحول»، از سرکردگان گروه‌های تروریستی را در این منطقه از پای درآورد.

در استان سویداء و ریف آن، دیگر استان جنوبی سوریه نیز ارتش این کشور تلاش گروه‌های مسلح برای نفوذ به منطقه تل الشیخ حسین، در ریف غربی سویداء را ناکام گذاشت.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد که نیروهای ارتش سوریه با اشاره به اینکه این اولین باری نیست که گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح دست به چنین تلاش‌هایی می‌زنند، تاکید کرد که در هربار ارتش سوریه تلاش آنها را ناکام کرده است.

همچنین در شهرک الحقف، واقع در ریف سویداء، یگان‌های ارتش سوریه با یک گروه وابسته به داعش در مزرعه حرفوش، در جنوب شهرک الحقف درگیر شدند که تلاش داشتند، به این مزرعه نفوذ کنند.

این درحالی است که نیروهای دفاع مردمی استان سویداء پس از رصد تحرکات گروه‌های مسلح، با یکی از این گروه‌ها در شهرک القصر، در شمال شرقی سویداء درگیر شده و تمام عناصر این گروه را از پای در آوردند.

افزون بر آن منطقه اللجاه، در ریف درعا شاهد شدیدترین و گسترده‌ترین درگیری‌ها بین گروه‌های تروریستی مسلح، از جمله «جیش الیرموک» و «الویه العمری» با گروه‌های تکفیری وابسته به داعش بود.

همچنین از اطراف شهرک الهویه نیز درگیری‌هایی بین گروه‌های وابسته به داعش و مخالفان آن گزارش شده که همچنان ادامه دارد. این درحالی است که از ریف غربی درعا نیز خبر می‌رسد که درگیری‌های شدیدی بین گروه تروریستی «لواء شهدای یرموک»، وابسته به داعش با ائتلاف تروریستی «جیش الفتح جنوب» به سرکردگی جبهه النصره به وقوع پیوست.

این درگیری‌ها برسر تصرف شدن کوکب به وقوع پیوست که به سیطره «لواء شهدای یرموک»، وابسته به داعش بر این سد منتهی شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: