چهارشنبه 05 آگوست 15 | 11:56

تدریس کتب‌ اسلامی در دانشگاه‌های نیجریه

محمد بوهاری رئیس جمهور جمهوری فدرال نیجریه از گنجاندن دو کتاب مطالعات اسلامی به واحدها و برنامه درسی همه دانشگاه‌های این کشور استقبال کرد.


نیجریه این کتاب‌ها که در سال ۱۹۷۴ نوشته شده‌ و به تازگی بازنشر شده‌اند در حوزه مطالعات اسلامی هستند و قرار است در برنامه تمامی دانشگاه‌های دولتی به عنوان واحد درسی موظفی توسط دانشجویان پاس شود.

بوهاری در گفتگو با رسانه‌های نیجریه در این باره می‌گوید: مطالعه این کتاب‌ها و دیگر کتاب‌های اسلامی برای جوانان نیجریه از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که این روزها بیشتر از هر زمانی باید آداب اسلامی را به یکدیگر یادآوری کنیم.

وی افزود: با توجه به کاهش تدریجی ارزش‌های اخلاقی و دینی در نیجریه لازم است برای کاهش سرعت و توقف این روند برنامه‌هایی را با سیستم آموزشی در نیجریه داشته باشیم و بهترین آنها دانشگاه‌ها است.

با رسانه‌ای شدن این برنامه بخشی از کاربران شبکه‌ای اجتماعی و برخی از رسانه‌های نیجریه نسبت به اجرای آن واکنش نشان دادند.

به رغم مخالفت برخی گروه‌های سیاسی، بسیاری از مردم، فعالان اجتماعی و سیاسی از این طرح استقبال کردند و آن را حرکتی رو به جلو در ایجاد تحول در نظام و ساختار واحد‌های درسی دانشجویان و دانش آموزان می‌دانند.

محمد بوهاری رئیس جمهور منتخب جمهوری فدرال نیجریه و سرلشکر بازنشسته ارتش نیجریه است که در انتخابات سال ۲۰۱۵ موفق شد رئیس جمهور وقت گودلاک جاناتان را شکست دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: