جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۴ مرداد ۹۴ | ۱۲:۵۱

دومین گروه مسلح به ارتش سوریه ملحق شد

گروه‌های مسلح مستقر در کوه‌ها و ارتفاعات القلمون خبر دادند که دومین گروه از عناصر مسلح آنها ضمن جدایی از گروه‌های خود به صفوف ارتش سوریه ملحق شدند.


خبرگزاری فارس: دومین گروه عناصر مسلح به ارتش سوریه ملحق شدند برخی از گروه‌های مسلح مستقر در منطقه کوه‌ها و مرتفعات القلمون، واقع در ریف دمشق اعلام کردند که شمار زیادی از عناصر مسلح وابسته به آنها طی 2 روز اخیر اعلام جدایی کرده و تسلیم ارتش سوریه شده‌اند.

این گروه‌های مسلح تاکید کردند که عناصر جدا شده از آنها به این جهت تسلیم ارتش سوریه شدند، تا در کنار آنها در نبردهای ارتفاعات القلمون علیه گروه‌های مسلح شرکت کنند.

به گفته این گروه‌های تروریستی است، ظرف کمتر از یک ماه، این دومین مورد از روی گردانی گروه‌ها و عناصر مسلح و تسلیم شدن آنها به ارتش سوریه با هدف مبارزه با گروه‌های تروریستی در کنار آنهاست.

یکی از سرکردگان گروه‌های مسلح در کوه‌ها و ارتفاعات القلمون تاکید کرد که 27 نفر از عناصر گروهش که از اهالی شهرک «حفیر الفوقا» در منطقه القلمون وابسته به ریف دمشق از آن جدا شده و به ارتش سوریه ملحق شده‌اند.

این سرکرده گروه مسلح که گروهش وابسته به «ارتش آزاد» شمرده می‌شود، افزود: این افراد پس از جدایی  تسلیم ارتش سوریه شده و به صفوف آن ملحق شدند و براساس آخرین خبرهای به دست آمده هم اکنون در کنار نیروهای ارتش سوریه در محورهای عملیاتی فرودگاه نظامی سین و شهر «الناصریه» در ریف قنیطره برای مقابله با داعش حضور دارند.

منبع مذکور با بیان اینکه قبلا 57 عنصر مسلح از گروه‌های مسلح ارتفاعات القلمون جدا و به ارتش سوریه ملحق شدند، تاکید کرد: به فاصله کمتر از یک ماه این دومین باری است که ده‌ها نفر از اعضای گروه‌های مسلح منطقه از گروه‌های خود جدا شده و به ارتش سوریه ملحق می‌شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: