دوشنبه 06 دسامبر 10 | 13:39

بانگ اذان در آتن طنین انداز می شود

ولت یونان اعلام کرده است که بودجه ای را برای ساخت سریع مسجدی که قرار است تا شش ماه آینده در یکی از مناطق نزدیک به آتن بنا شود ، اختصاص دهد.


مقامات یونان به طرح های خود برای ساخت یک مسجد در آتن سرعت می بخشند تا تقاضای طولانی مدت مسلمانان برای داشتن مکانی رسمی به منظور به جای آوردن مناسک عبادی را بر آورده کنند.

دولت یونان اعلام کرده است که بودجه ای را برای ساخت سریعتر این مسجد که قرار است تا شش ماه آینده در یکی از مناطق نزدیک به آتن بنا شود ، اختصاص دهد.

اخبار منتشر شده حاکی از آن است که پس از اتمام این طرح مسجد بزرگ تری که پذیرای 500 نمازگزار خواهد بود در یک بازه زمانی بزرگ تر تا سال 2012 میلادی در همین منطقه ساخته می شود.

هزاران مسلمان از کشور های عربی ، آفریقا و شبه جزیره هند در آتن زندگی و کار می کنند بدون آنکه مکانی رسمی برای عبادت یا گورستانی برای دفن کردن عزیزان خود داشته باشند، و این در حالی است که دولت یونان سالهاست قول ساخت این اماکن را به مسلمانان داده است.

بنابر گزارش گلف تایمز ، مسلمانان آتن مناسک عبادی خود را از روی اجبار در ساختمان های اجاره ای که در اکثر اوقات مورد حمله نژاد پرست ها نیز واقع می شود به جای می آورند.

در عید قربان گذشته مسلمانان آتن نماز عید را در یک محوطه باز در نزدیکی شهر به جای آوردند اما مورد اهانت ساکنان آن منطقه و تهدید به حمله یک گروه راست گرای افراطی قرار گرفتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.