شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۸ مرداد ۹۴ | ۱۵:۲۹

پیژامه زن دیپلمات مد روز اروپاست+عکس

هفته گذشته لباس یکی از زنان دیپلمات ایتالیایی در دیدار با روحانی و هاشمی رفسنجانی در رسانه‌ها انعکاس وسیعی یافت.


 هفته گذشته لباس یکی از زنان دیپلمات ایتالیایی در دیدار با روحانی و هاشمی رفسنجانی در رسانه‌ها انعکاس وسیعی یافت. باز نشر تصاویر این دیدار در شبکه‌‌های اجتماعی نیز موجب بهت کاربران بود.
به نظر آن‌ها این دیپلمات به واسطه عدم پوشیدن لباس رسمی به رئیس‌جمهور به عنوان منتخب ملت ایران توهین کرده است از همین رو انتقاداتی را به وزارت خارجه به واسطه عدم تذکر و برخورد با این دیپلمات وارد دانستند. چرا که این اولین بار نیست که پوشش دیپلمات‌های اروپایی در دیدار با مقامات ایرانی حاشیه ساز می‌شود.
عرف دیپلماتیک و تشریفات آن اقتضا می‌کند در دیدارهای رسمی حاضران پوشش رسمی داشته باشند و وزارت خارجه موظف‌ است بر اساس عرف و پروتکل‌های تشریفات در این خصوص عمل کند و نسبت به رعایت مقررات و عرف حاکم در ایران به دیپلمات‌های سایر کشورها تذکر دهد.
در شماره اخیر یکی از نشریات سبک زندگی به مدهای روز اروپا پرداخته  شده است و در قسمت مدهای کلاسیک زنانه این روزهای اروپا تصاویر شلوارهایی درج شده است که با پیژامه دیپلمات اروپایی شباهت بسیار دارد و به نظر می‌رسد آنچه دیپلمات مذکور پوشیده است نه تنها پیژامه نبوده که شلوار کلاسیک و مد روز بوده است.
این نشریه نوشته است: «سنت متداول بر این است که بلوزهای طرحدار را با دامن و شلوارهای ساده ست کنید اما طراحان روال امسال را تغییر دادند و شلوارهای طرح‌دار را در کنار بلوزهای ساده توصیه می‌کنند»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: