چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۱۹ مرداد ۹۴ | ۱۰:۲۲

حقوق بشر؛ دستاویز بازی‌ سیاسی غرب

یکی از رهبران جنبش آزادگان بحرین با اعلام اینکه جامعه بین المللی، پرونده‌ حقوق بشر کشورها را به نفع خود به بازی گرفته‌، تاکید کرد که تداوم اعتراضات مردمی در بحرین اصل مهم برای احقاق حقوق ملت آن است.


خبرگزاری فارس: حقوق بشر بحرین دستاویز بازی‌های سیاسی‌ غرب شده است سید «صادق الغریفی»، یکی از رهبران جنبش آزادگان بحرین درمنامه در خصوص وضعیت سرکوب اعتراضات در کشورش اظهار داشت: محافل بین المللی و غربی و بخصوص کشورهای عربی، پرونده‌های حقوق بشر را به نفع سیاست‌های خود به بازی گرفته‌اند و هرگز نمی‌توان به آنها برای احقاق حقوق ملت بحرین تکیه کرد.

الغریفی افزود: نهادهای بین المللی باید علیه حکومت‌هایی که دست به موارد گسترده و شدید نقض حقوق بشر می‌زنند، تدابیر جدی اتخاذ کنند، بخصوص رژیم آل خلیفه که سیاست قانونمند و هدف‌دار شکنجه علیه معترضان بحرینی را دنبال می‌کند.

وی تاکید کرد: رژیم آل خلیفه اکنون به دلیل تداوم اعتراضات مردم بحرین، تحت فشار است و تخلفات این رژیم علیه معترضان به حدی از شدت رسیده که حتی نزدیک‌ترین حامیان خود در سطح بین المللی را هم در مضیقه قرار داده است.

این فعال بحرینی تاکید کرد: بعد از این همه تجاوزهای رژیم آل خلیفه علیه ملت بحرین و تبعیض‌های طائفه‌ای که علیه شیعیان صورت گرفته، بازگشت به قبل از 14 فوریه غیرممکن است، با رفتارهای وحشیانه حکومت بحرین و همچنین متحول شدن بافت اجتماعی، شاید بیش از بیست سال زمان لازم باشد تا اعتمادسازی مجدد صورت گرفته و بافت اجتماعی این کشور از نو ایجاد شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: