دوشنبه 06 دسامبر 10 | 14:04

درخواست قطع همکاری با آژانس بین المللی جاسوسی اتمی

متاسفانه آژانس بین المللی اتمی که قرار بود محملی باشد برای کسب و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته­ ای برای کشورهایی که از این موهبت برخوردار نیستند، اما در واقعیت به محلی برای جاسوسی و توطئه کشورهای قدرتمند و زورگو علیه ملت­های آزاد بدل گشته است. تا آنجا که اگر نام این نهاد را آژانس بین المللی جاسوسی اتمی بگذاریم ، بی ربط نخواهد بود.


جناب آقای دکتر احمدی نژاد
رییس محترم جمهور
سلام علیکم

جامعه ایران اسلامی ، به خصوص جامعه علمی ایران در این روزها به دلیل ترور دو تن از عزیزان خویش و شهادت یکی از آنان یعنی استاد شهید شهریاری داغدار است. حادثه­ ای تروریستی و ضد حقوق بشری که قلب ملت ایران را به درد آورد. بازهم از کشورهایی که مدعی و داعیه­ دار حقوق بشر هستند هیچ خبری در محکومیت این حادثه نیست و بر همه نیز دست آنان در این اقدام آشکار است. مردم ایران اسلامی با جدیت تمام این را از مسئولین امنیتی و اطلاعاتی کشور می­خواهند که نسبت به برخورد هرچه سریعتر و قاطع با عوامل این جنایت اقدام شود.در ادامه مسایلی را جهت بیان مواضع خویش به اطلاع حضرتعالی می­رسانیم:

۱- همانطور که مطلع هستید اطلاعات مربوط به فعالیت­های صلح آمیز هسته­ ای کشورمان به صورت غیر قانونی در اختیار شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته و از این طریق است که سرویس­های جاسوسی دشمنان این ملت توانسته­‌ا‌ند به آنها دست پیدا نموده و اقدام به ترور دانشمندان هسته­ای عزیزمان بکنند.

۲- در گزارش اخیر رییس آژانس هسته­ ای شاهد بودیم که ایشان با پررویی تمام از جمهوری اسلامی ایران درخواست اطلاعات بیشتر درباره شرکت­ها و افراد مرتبط با برنامه صلح آمیز هسته ­ای کشورمان را نموده بود. که این درخواست را نمی­توان جز در راستای همان خط ضد حقوق بشری ترور دانشمندان دید. خوشبختانه نماینده ایران در آژانس با قاطعیت نسبت به این درخواست پاسخ داد و ما از این واکنش قدردانی می­نماییم.

۳- بر اساس اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران یعنی عزت، حکمت و مصلحت، دولت جمهوری اسلامی ایران باید نسبت به کسب منافع ملت ایران و دفاع از آن اقدام نموده، و نسبت به هرگونه عمل، و یا حرکتی که این منافع را به خطر می­اندازد، هشیار بوده و در مقابله با آن اقدام لازم را انجام دهد. همچنین حضور در معاهداتی که با منافع ملت ایران در تقابل بوده اساسا غیر مشروع و نسبت به ملغی کردن آن باید عمل سریع انجام داد.

۴- متاسفانه آژانس بین المللی اتمی که قرار بود محملی باشد برای کسب و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته­ ای برای کشورهایی که از این موهبت برخوردار نیستند، اما در واقعیت به محلی برای جاسوسی و توطئه کشورهای قدرتمند و زورگو علیه ملت­های آزاد بدل گشته است. تا آنجا که اگر نام این نهاد را آژانس بین المللی جاسوسی اتمی بگذاریم ، بی ربط نخواهد بود. حال سئوال اساسی این است که چه منطقی برای ادامه همکاری ما با آژانس بین المللی جاسوسی اتمی وجود دارد؟

۵- ۵ اتحادیه دانشجویی ( بسیج دانشجویی ، اتحادیه انجمن­های اسلامی مستقل، اتحادیه دفتر تحکیم وحدت، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و جنبش عدالتخواه دانشجویی ) از آنجا که وظیفه خود می­دانند از حقوق ملت شریف ایران دفاع نمایند، و عضویت بیش از این در آژانس بین المللی جاسوسی اتمی را در خلاف منافع ملت ایران تشخیص می­دهند، از جنابعالی به عنوان رییس جمهور منتخب مردم ایران می­خواهند که نسبت به قطع نمودن همکاری­ با آژانس سریعا اقدام نمایید.

با تشکر
بسیج دانشجویی
جنبش عدالتخواه دانشجویی
اتحادیه انجمن­های اسلامی مستقل
اتحادیه دفتر تحکیم وحدت
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.