جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۱ مرداد ۹۴ | ۱۵:۲۵

انقلاب بحرین شهدای بیشتری تقدیم خواهد کرد

فعال سیاسی بحرین با بیان اینکه انقلاب مردمی بحرین با قدرت ادامه دارد، تاکید کرد که اقدام مسئولان حکومت آل خلیفه در سرکوب معترضان، چیزی از واقعیت این رژیم در ظلم و ستم و تحقیر طائفه‌ای کم نمی‌کند.


«طاهر رسول الموسوی» فعال سیاسی بحرین و عضو جریان وفای این کشور در منامه درباره افزایش ظلم آل خلیفه در بحرین اظهار داشت: بحرین در راه رسیدن به آزادی و تحقق خواسته‌های ملت شاهد شهادت و بازداشت شمار بیش‌تری از فرزندان مبارز خود خواهد بود.

الموسوی گفت: رژیم آل خلیفه همچنان به تخلفات و نقض گسترده حقوق بشر در بحرین ادامه می‌دهد، بنابراین در سایه بی‌تحرکی جامعه بین‌المللی، طبیعی است که شاهد شهادت بیش‌تر هموطنانی باشیم که زیر یوغ رژیم طاغوتی آل خلیفه و اشغالگری نظامیان سعودی و سلطه زشت و ناپسند آمریکا به سر می‌برند.

وی افزود: ملت بحرین هرگز راضی نمی‌شود که تا ابد زیر فشار رژیم ظالم آل خلیفه به سر ببرد و این رژیم به همراه اشغالگران سعودی برای برون‌رفت از بحرانی که گلوی آنها را فشرده است، هیچ راهی ندارند.

فعال بحرینی تاکید کرد: تبعیض و ظلم طائفه‌ای علیه شیعیان بحرین واقعیتی است که اهل تسنن این کشور قبل از شیعیان به آن اعتراف دارند، اما باید گفت رعب افکنی میان شهروندان معترض موجب تغییر این واقعیت‌ها نخواهد شد.

الموسوی گفت: وزارت کشور بحرین هم نه تنها علیه شیعیان تبعیض قائل می‌شود، بلکه مخالفان را به خاطر سخن گفتن از تبعیض به تحریک علیه نظام متهم می‌کند.

وی افزود: بازداشت شیخ میثم سلمان، مسئول بخش آزادی‌های دینی دیدبان حقوق بشر در بحرین و متهم کردن وی به تحریک علیه نظام به دلیل اینکه داعیه‌دار همزیستی مشترک و توافق و مقابله با تبعیض طائفه‌ای شده است، چیزی از واقعیت تبعیض‌های طائفه‌ای که رژیم حاکم علیه شهروندان اعمال می‌کند، کم نکرده است.

الموسوی گفت: نیازی نیست که شیخ سلمان بخواهد بگوید که نظام آل خلیفه، طائفه‌ای عمل می‌کند این نظام همانی است که مساجد را تخریب کرده و در مسئله استخدام نهادهای دولتی و دیگر زمینه‌ها تبعیض جدی علیه شیعیان قائل می‌شود.

فعال بحرین گفت: کمیته آزادی‌های دینی آمریکا، توصیه‌های کمیته حقیقت‌یاب بسیونی و گزارش‌های داخلی و غربی، همه این‌ها تاکید می‌کند که رژیم آل خلیفه در حق شیعیان کشورش ظلم زیادی روا می‌دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: