شنبه 15 آگوست 15 | 11:16

افشاگری لدین؛ همفکری بیگانگان و اصلاحات

عضو هیئت مؤسس جبهه یکتا با بیان اینکه افشاگری لدین نشان دهنده تبادل نظر و همفکری بیگانگان و اصلاح طلبان است، گفت: می طلبد اصلاح طلبانی که خود را وفادار به نظام می دانند، مرزبندی دقیق و شفاف خود را مشخص کنند.


سید محمد حسینی سیدمحمد حسینی عضو هیئت مؤسس جبهه یکتا درباره افشاگری جدید مایکل لدین مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا اظهار داشت: افشاگری این موضوع به دلیل اختلافات درونی آمریکایی ها بوده است؛ یعنی مایکل لدین در اعتراض به آقای شامر نماینده مجلس سنا این افشاگری را انجام داده است و این موضوع یک گوشه ای از مسائلی است که افشا شده و  قطعاً موارد بیشتری وجود دارد.

وی ادامه داد: از آغاز فتنه این تحلیل وجود داشت که حوادث مربوط به فتنه 88، ماجرای معمولی و اعتراض به دولت و انتخابات نیست؛ بلکه حرکت سازماندهی شده ای است که از مدت ها قبل طراحی شده و همه عوامل مخالف با نظام اسلامی از جمله سلطنت طلب ها، منافقین، گروهک ها و عوامل خارجی دست در دست هم داده و علیه اصل نظام اسلامی حرکت کردند.

وزیر سابق ارشاد با بیان اینکه در فتنه 88 شعارها و روند کار نیز به سمت و سوی براندازی نظام بود، افزود: سند مایکل لدین این مطلب را اثبات می کند و اگر این مستندات و مدارک هم افشا نمی شد، حمایت های آمریکا از فتنه گران برای همگان روشن بود؛ در آن زمان آمریکایی ها رسانه های خود مانند بی بی سی، صدای آمریکا و شبکه های مجازی از جمله فیسبوک و توییتر را بسیج کرده بودند و همه آنها در خدمت جنبش سبز بود.

حسینی گفت: این افشاگری ها نشان می دهد که ارتباط دائمی میان بیگانگان و عوامل فتنه وجود داشته و دارد و هنوز هم برخی از عوامل این ارتباط را دارند؛ چون برخی از نیروهای افراطی اصلاح طلب مانند وزیر، وکیل، خبرنگار و برخی تئوری پردازان این جریان هم اکنون در اروپا و آمریکا با غربی ها همکاری دارند.

وی اظهار داشت: افشاگری مایکل لدین نمونه ای است که نشان می دهد سران فتنه برای فشار وارد کردن به نظام اسلامی و به قدرت رسیدن حاضر شدند به کاخ سفید نامه بنویسند و درخواست کردند که فشارها بر جمهوری اسلامی افزایش پیدا کند. بعد از این نامه ما شاهد تحریم های گسترده و به تعبیر غربی ها فلج کننده بودیم و این موضوع بیانگر خیانت بزرگی است که در حق ملت ایران شد. یعنی با گِرایی که از داخل کشور به بیگانگان داده می شد این فشارها بر مردم وارد آمد و ظالمانه ترین تحریم ها انجام شد و کاملاً نشان می دهد کسانی که این شعارها را مطرح می کنند، چقدر دلسوز مردم هستند؟

استاد دانشگاه تهران تأکید کرد: این نگرانی وجود دارد که اصلاح طلبان بویژه نیروهای افراطی این جریان در آینده از حمایت رسانه ای و فشارهای خارجی برای تأثیرگذاری در مسائل داخلی کشور بهره بگیرند و حالا که نتوانستند به هدف براندازی نظام برسند، در حاکمیت قدرت بیشتری را بدست بگیرند و در مجلس دهم نقش آفرین باشند و اهداف خود را دنبال کنند.

حسینی با اشاره به تحصن اصلاح طلبان در مجلس ششم یادآور شد: در مجلس ششم به یاد داریم که اصلاح طلبان با پارلمان اروپا تماس گرفتند و افراطی گری هایی همچون تحصن را انجام دادند. از این جهت شاهد هستیم غربی ها در اظهارات خود تمایل به حمایت از اصلاح طلبان و افراطیون را مطرح می کنند و می گویند ما باید به گونه ای موضع بگیریم که این افراد در داخل با دردسر مواجه نشوند و اوباما و جان کری در اظهارات خود این موضوع را بی پرده مطرح کرده اند.

وی با بیان اینکه بیگانگانی که می گویند باید رهبری و نظام ایران تغییر کند، به جریانی که در داخل کشور اهداف آنها را پیاده کند، دلبسته اند، گفت: وزیر امور خارجه انگلیس با صراحت اعلام کرده است که امیدواریم اصلاح طلبان در ایران موفقیت کسب کنند؛ یعنی آنها به این جریان داخلی دلبسته اند.

عضو هیئت مؤسس جبهه یکتا با بیان اینکه اظهارات بیگانگان برای اصلاح طلبان پایبند به نظام جمهوری اسلامی هشدار محسوب می شود که موضع خود را مشخص کرده و راه خود را اصلاح طلبان افراطی جدا کنند، خاطرنشان کرد: ما به یاد داریم که در انتخابات دوم خرداد اصلاح طلبان چه بلوایی را تحت عنوان مذاکرات لندن به پا کردند که این موضوع اثبات هم نشد؛ به هر حال آنها بر این موضوع مانور می دادند که یک جناح سیاسی می خواهد با زد و بند با خارجی ها در داخل موقعیت کسب کند.

حسینی ادامه داد: حال که موضوع حمایت غربی ها از اصلاح طلبان و فتنه گران به صورت شفاف بیان شده است، نشان می دهد که تبادل نظر و همفکری میان بیگانگان و اصلاح طلبان وجود دارد و لذا این گونه مسائل هیچ گونه توجیهی ندارد و می طلبد اصلاح طلبانی که خود را وفادار به نظام می دانند، مرزبندی دقیق و شفاف خود را مشخص کنند.

وی اظهار داشت: مردم ما علی رغم اختلاف نظرها در این موضوع که بیگانگان بخواهند از یک طیف سیاسی حمایت کنند، موضع خواهند گرفت و نظام اسلامی به افرادی که این تفکر و گرایش را داشته باشند، فرصت مانور نخواهد داد؛ در نظام ما مکانیزم هایی وجود دارد که افرادی که با بیگانه ارتباط دارند نباید در موقعیت ها و مناصب قرار بگیرند.

استاد دانشگاه تهران تأکید کرد: خوب است اصلاح طلبان موضع گیری کرده و مسیر خود را شفاف و روشن بیان کنند؛ والا همه آنها به همراهی با بیگانگان در گذشته متهم می شوند و چه بسا در آینده نیز به این همراهی با غربی ها و بویژه آمریکایی ها ادامه می دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: