شنبه 15 آگوست 15 | 16:03

پرداخت غرامت بانک اردن به آمریکا

بعد از آنکه «عرب بانک»، بزرگترین بانک اردن به حمایت مالی از حماس متهم شد، اکنون موافقت کرده است که به آمریکا غرامت بپردازد.


خبرگزاری فارس: موافقت بزرگترین بانک اردن با پرداخت غرامت به آمریکا بعد از آنکه «عرب بانک» بزرگترین بانک اردن به حمایت مالی از جنبش حماس متهم شد، اکنون موافقت کرده است که به آنانی که «قربانیان آمریکایی و بازماندگان آنها» نامیده می‌شود، غرامت بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع» اسرائیل، سال گذشته، هیئت منصفه در دادگاه فدرال بروکلین «عرب بانک» را متهم کرد که با انتقال پول به اعضای حماس، از تروریسم حمایت مالی کرده است.

این موضوع بعد از آن مطرح شد که 300 شاکی از جمله خانواده‌های کسانی که «قربانیانِ حملات بین سال 2001 تا 2004 در اراضی اشغالی، غزه و کرانه باختری» نامیده می‌شوند، از این بانک شکایت کردند.

شاکیان مدعی بودند این بانک بیش از 70 میلیون دلار به خیریه‌هایی کمک کرده است که در واقع پوششی برای حماس و 11 عامل تروریستی بوده است.

به دنبال این ماجرا و حکم دادگاه فدرال بروکلین، بانک مذکور با بیان اینکه دستورات قاضی اشتباه بوده است، اعلام کرد درخواست تجدیدنظر خواهد داد.

با این حال، به گزارش خبرگزاری فرانسه، اکنون این بانک با خانواده صدها آمریکایی به توافق رسیده است. سخنگوی این بانک نیز خبر فوق را تایید کرد اما جزئیات آن را بیان نکرد.

قرار است در دادگاه دوم، هیئت منصفه مقدار غرامتی که این بانک باید به شاکیان بپردازد را تعیین کند. این جلسه دادگاه هفته آینده در بروکلین برگزار شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: