شنبه 15 آگوست 15 | 16:51

حاشیه‌های وزارت ارشاد از متن بیشتر است

علی جنتی گفت: اجرای کنسرت مشترک چین و ایران سرآغاز ورود گروه‌های موسیقی مختلف و ارکسترهای خارجی به کشورمان است. اتفاقا بر همین اساس هم در آینده ای نزدیک ارکستری معتبر از کشور آلمان برای اجرای برنامه به تهران سفر می‌کند.


خبرگزاری فارس: حاشیه‌های وزارت ارشاد از متن آن بیشتر است/ اجرای مشترک ایران و چین سرآغاز ورود ارکسترهای خارجی است علی جنتی شب گذشته پس از پایان کنسرت مشترک ارکستر فیلارمونیک چین و ارکستر سمفونیک تهران و در جمع خبرنگاران گفت: امروز خوشبختانه شاهد یک اجرای عالی از هنرمندان ایرانی و ارکستر فیلارمونیک چین بودم و می توانم بگویم که امشب آقای علی رهبری و نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران واقعا هنر خود را به درستی نشان داد. ضمن اینکه گروه چینی هم یک اجرای عالی را به مخاطبان ارائه کرد. همکارانم هم بر این نکته اذعان داشتند که اجرای پنجشنبه شب این ارکستر نیز مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

وی با اشاره اهداف دیپلماتیک اجرای مشترک کنسرت‌های چین و ایران گفت: اجرای این کنسرت مشترک سرآغاز ورود گروههای موسیقی مختلف و ارکسترهای خارجی به کشورمان است. اتفاقا بر همین اساس هم در آینده ای نزدیک ارکستری معتبر از کشور آلمان برای اجرای برنامه به تهران سفر می کند ضمن اینکه حضور چند ارکستر معتبر و صاحب نام اروپایی نیز در دستور کار ماه قرار دارد که به زودی جزییات این سفرها به اطلاع مردم می رسد.

جنتی با اشاره به احتمال حضور ارکستر سمفونیک تهران در کشورهای دیگر گفت: ما امیدوار هستیم شرایط به گونه ای باشد که ارکستر سمفونیک تهران نیز بتواند در کشورهای اروپایی و کشورهای آمریکایی نیز برنامه های خود را اجرا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حضورش در مجلس شورای اسلامی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان گفت: به هر صورت از زمانی که من وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را می شناسم، حاشیه های این نهاد همواره بیشتر از متن آن بوده و درباره مسائلی که پیرامون مسائل فرهنگی از جمله کتاب، فیلم، موسیقی، هنرهای نمایشی و حتی هنرهای تجسمی می شود همواره عده ای مخالف و عده ای هم موافق بوده اند. به هر حال اظهار نظر آزاد است. منتها مواردی هم اکنون در مجلس بحث می شود که دربرگیرنده سوالات متعددی است.

وی در پاپان گفت: این سوالاتی که به آن اشاره می کنم نه تنها از من بلکه از بسیار وزیران دولت یازدهم در طول 22 ماه گذشته صورت گرفته است که فکر می کنم تاکنون بیش از یک هزار و 200 سوال از وزرای کابینه دولت یازدهم صورت گرفته که تعدادی از آنها در کمیسیون ها و تعدادی هم در صحن علنی مطرح شده است. به هر حال من انتظار این را دارم که تا پایان سال هم باز در مجلس بروم و بازهم به دوستان در مورد سوالاتی که مطرح می کنند پاسخگو باشم . در این زمینه هم هیچ مشکلی ندارم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.