جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۵ مرداد ۹۴ | ۱۴:۱۶

کویت درپی تشکیل لیست گروه‌های تروریستی

قائم‌مقام وزارت کشور کویت در امور مرزی در سخنانی به امکان تشکیل «لیست گروه‌های تروریستی» مانند برخی دیگر از کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره کرد.


خبرگزاری فارس: کویت درصدد تشکیل «لیست گروه‌های تروریستی» «محمد الیوسف الصباح» قائم‌مقام وزارت کشور کویت در امور مرزی اعلام کرد که تحقیقات درباره یک گروه بازداشت شده در این کشور با مقادیر بسیاری سلاح و مهمات هنوز ادامه دارد.

محمد الیوسف به روزنامه «الشرق‌الاوسط» گفت: ارتباط‌‌های کویت با عربستان در تبادل اطلاعات برای هر خطری که هر دو کشور را تهدید می‌کند ادامه دارد.

وی بر وجود هماهنگی امنیتی با عربستان تاکید کرد و گفت این هماهنگی به اندازه هماهنگی امنیتی با دیگر کشورهای عضو شورای همکاری نیست.

محمد الیوسف الصباح تصریح کرد که کویت از درگیری‌ها و تنش‌های منطقه‌ای به دور نیست و اقدامات پیشگیرانه در دستگاه‌های امنیتی در حفظ کشورها از تروریسم مفید خواهد بود.

وی درباره امکان پیوستن کویت به کشورهای حاشیه خلیج فارس که برخی گروه‌ها را به «لیست تروریسم» افزوده‌اند، گفت شکی نیست که خطر مشترک و رویکرد یکی است و هر خطری که متوجه کشورهای خلیج فارس است متوجه کویت نیز هست.

این در حالی است که کویت پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد سه نفر از اعضای یک گروه را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات بازداشت کرده است.

اسلحه و مهمات کشف شده  شامل 56 راکت، 144 کیلوگرم تی ان تی و ماده منفجره بسیار قوی، ‌سه قبضه راکت‌انداز، ضد تانک، آر پی جی،‌ 56 نوع مختلف از سلاح‌های گرم و همچنین 204 نارنجک بوده است.

وزارت کشور کویت اعلام کرد این مواد در منطقه «العبدلی» که مالکیتش متعلق به یکی از متهمان بوده، پنهان شده بوده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: