جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۲۶ مرداد ۹۴ | ۱۶:۰۸

ارتش پاکستان 40 شبه نظامی را کشت

ارتش پاکستان در واکنش به حمله انتحاری که منجر به کشته شدن وزیر ایالت پنجاب شد، 40 شبه نظامی طالبان را کشت.


خبرگزاری فارس: ارتش پاکستان 40 شبه نظامی را کشت ارتش پاکستان در واکنش به حمله انتحاری که منجر به کشته شدن وزیر ایالت«پنجاب» شد، 40 شبه نظامی طالبان را کشت.

ارتش در گزارشی اعلام کرد: جنگنده‌های ارتش مواضع شبه‌نظامیان در منطقه «شوال» از توابع وزیرستان شمالی را هدف قرار دادند که بر اثر آن 40 شبه نظامی طالبان کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.

بنا به این گزارش، جنگنده‌های ارتش از شامگاه روز گذشته در چند نوبت مقر «وحید» معروف به «جیگیری» فرمانده ارشد طالبان در منطقه شوال را بمباران کردند.

حملات اخیر نیروهای امنیتی در راستای عملیات ضدتروریستی موسوم به «ضرب عضب» در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان در مناطق جنگلی دره شوال واقع در وزیرستان شمالی انجام گرفته است که در آن شمار زیادی از تروریست‌ها مجروح شدند.

ارتش پاکستان اعلام کرده حملات هوایی امروز از جمله مراحل پایانی عملیات ضرب عضب به منظور پاکسازی شبه نظامیان از مناطق مرزی با افغانستان به شمار می‌رود.

در ماه ژوئن(تیر) یک مقام بلندپایه ارتش پاکستان به مناسبت سالروز آغاز این عملیات عنوان کرد: مرحله نهایی آن به زودی اجرا می‌شود.

مقامات ارتش می‌گویند، بیشتر شبه نظامیانی که در جریان عملیات یک سال اخیر در وزیرستان شمالی از مواضع خود گریخته‌اند در حال حاضر  دره شوال ساکن شده‌اند.

در گزارش ارتش همچنین آمده است، عملیات ضرب عضب در منطقه خیبر نیز با موفقیت انجام شده و آوارگان قبیله‌ای می‌توانند به خانه‌های خود بازگردند.

همچنین «راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان حمله انتحاری علیه سرهنگ «شجاع خانزاده» وزیر ایالت پنجاب را محکوم کرد.

وی به سازمان‌های اطلاعاتی دستور داد درباره این حادثه تروریستی تحقیق و عاملان این جنایت را مشخص کنند.

فرمانده ارتش پاکستان تأکید کرد: عملیات‌های تروریستی نمی‌تواند عزم ارتش برای ریشه کن کردن تروریسم را تحت شعاع قرار دهد.

عاصم سلیم باجوه سخنگوی ارتش پاکستان نیز به نقل از فرمانده ارتش بیان کرد: شجاع‌خانزاده در مسیر هدف مقدس مبارزه با تروریسم کشته شد و ما اجازه نمی‌دهیم این فداکاری به هدر رود.

وی افزود: سازمان‌های اطلاعاتی از تمام امکانات خود برای مشخص کردن عاملان حمله انتحاری علیه سرهنگ خانزاده استفاده کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: