جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۷ مرداد ۹۴ | ۱۱:۰۶

واکنش سازمان ملل به جاسوسی آمریکا

سازمان ملل به گزارش روز شنبه یک روزنامه آمریکایی که نشان می‌دهد این نهاد بین‌المللی هدف همکاری‌های جاسوسی یک شرکت مخابراتی آمریکا و دولت این کشور بوده، واکنش نشان داد.


خبرگزاری فارس: واکنش سازمان ملل به جاسوسی آمریکا از تماس‌های این نهاد بین‌المللی سازمان ملل متحد انتظار دارد کشورهای عضو، حریم خصوصی این نهاد بین‌المللی را رعایت کنند.

به گزارش رویترز، سازمان ملل متحد علاوه بر این اضافه کرد در حال ارزیابی نحوه واکنش به گزارش‌هایی است که نشان می‌دهند شرکت غول مخابراتی AT&T به آژانس امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از ارتباطات سازمان ملل جاسوسی کرده است.

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز روز شنبه با استناد به اسنادی تازه افشا شده از آژانس امنیت ملی آمریکا فاش کرده بود که AT&T  به موجب یک حکم محرمانه دادگاه به آژانس امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از تماس‌های تلفنی مقر مرکزی سازمان ملل که از مشتریان این شرکت غول مخابراتی آمریکا بود کمک کرده بود.

وانیا مائستراسی، سخنگوی سازمان ملل روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «واضح است که ما تدابیری برای تضمین ایمنی و امنیت‌مان داریم. در حال بررسی این گزارش و نحوه واکنش به آن هستیم.»

این مقام سازمان ملل افزود: «مقامات آمریکا قبلاً به ما درباره اینکه در گذشته از ما جاسوسی نکرده‌اند و اکنون هم این کار را انجام نمی‌دهند، ضمانت‌هایی داده بودند.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: