پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۷ مرداد ۹۴ | ۱۲:۴۵

شناسایی عوامل بمب‌گذاری معبد بانکوک

وزارت دفاع تایلند از شناسایی افرادی در رابطه با بمب‌گذاری معبد بانکوک خبر داد.


خبرگزاری فارس: شناسایی عوامل بمب‌گذاری معبد بانکوک/ شمار قربانیان به 22 نفر رسید وزارت دفاع تایلند روز سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد افرادی را شناسایی کرده که احتمالا عاملان انفجار بمب در یک معبد در بانکوک بودند.

به نوشته گاردین، «پراویت وونگ سووان» وزیر دفاع تایلند امروز گفت «اکنون واضح‌تر است که بمب گذاران چه کسانی بودند اما در حال حاضر نمی‌توانم نام آنها را بگویم. متهمانی هستند که تعدادشان زیاد نیست.»

دیگر مقامات تایلند هم اعلام کرده بودند فرد مظنونی با استفاده از دوربین‌های امنیتی درنزدیکی صحنه بمب گذاری، شناسایی و دستگیر شده است.

«پایوتت چان-اوچا» نخست وزیر تایلند در این باره گفت این فرد مظنون عضو گروهی مخالف دولت در شمال شرق این کشور است. این ناحیه مرکز قدرت اصلی برای جنبش «پیراهن قرمز» است.

وزارت خارجه تایلند هم در بیانیه‌ای اعلام کرد «در حال حاضر، زود است که درباره انگیزه احتمالی یا عاملان حرف بزنیم.»

دولت حمله دوشنبه شب را شدیدا محکوم کرد و گفت در اثر این انفجار در نزدیکی معبد بانکوک 22 نفر کشته و حدود 123 نفر مجروح شدند.

در میان قربانیان این حادثه، 8 خارجی حضور داشتند که شامل 3 چینی، 2 هنگ کنگی، 2 مالزیایی و یک فیلیپینی بود. در میان افراد مجروح نیز تعداد زیادی چینی و تایوانی بودند.

«ژنرال اودومدی سیتابوتر» فرمانده ارتش سلطنتی تایلند و معاون وزیر دفاع این کشور در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت «این حادثه ربطی به حوادث جنوب تایلند ندارد. بمبی که در این حادثه به کار رفته شبیه آنهایی نیست که در جنوب استفاده می‌شوند.»

مقامات سیاسی تایلند میگویند که این انفجار با هدف آسیب به اقتصاد و صنعت توریسم این کشور صورت گرفته است و همچنان هیچ گروهی مسئولیت این بمب گذاری را به عهده نگرفته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: