یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۷ مرداد ۹۴ | ۱۶:۲۸

دیدگاه‌ استراتژیک رهبر؛ عامل قدرت ایران

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اعلام اینکه دیدگاه‌های استراتژیک رهبر ایران این کشور را قدرتمند کرده است، گفت: امام خامنه ای به ما آموخت که مقابله با اسرائیل باید اولویت باشد.


نشست رونمایی از کتاب «رهبر احیاگر» سیری در بیانات و اندیشه‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی که ترجمه ای است از کتاب «الولی المُجَّدد» تألیف حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ساعاتی پیش در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

در این نشست شیخ نعیم قاسم جانشین دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی با بیان اینکه امام خامنه‌ای احیاگر اسلام هستند به تشریح جزئیات کتاب جدید خود درباره رهبر احیاگر پرداخت و گفت: امام خامنه ای هدایت این امت را به شکلی جهادی بر عهده دارد و متاسفانه هیچ کتاب کاملی درباره ایشان وجود ندارد. بیشتر کتابهایی که درباره امام خامنه ای نوشته شده به این صورت است که بیانات ایشان را جمع آوری کرده‌اند یا بیانات را به عناوین مختلفی تنظیم می‌کنند. اما من مایل بودم که در این کتاب امام خامنه‌ای را با شخصیت متفکرش که احیاگر در اسلام است، معرفی کنم. من به کل افکار ایشان ورود نکردم بلکه به افکار احیاگر وی پرداختم.

وی افزود: بیست و شش موضوع را در این کتاب مورد توجه قرار دادم که مهمترین مورد آن «بیداری اسلامی» است. در این کتاب به نقش رهبری در به وجود آمدن این بیداری پرداختم. دلیل این امر آشنایی خوانندگان با دیدگاه امام خامنه ای در این زمینه بوده است و چالشهایی که بیداری اسلامی با آن مواجه است.

وی ادامه داد: امام خامنه‌ای سیستمی را برپا کردند که مردم حق انتخاب دارد. این مسئله نشان داد که مسلمانان باید بتوانند اسلام را به شیوه‌ای بهتر معرفی کنند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان دیدگاههای راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی را عامل قدرت ایران دانست و افزود: مورد سوم برنامه استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران است. ایران بر اساس اهداف مشخص گام بر می‌دارد مثل برنامه پنج ساله. یا برنامه های علمی ایران. دیدگاه‌های استراتژیک رهبر ایران این کشور را قدرتمند کرده است.

وی ادامه داد: این کتاب دیدگاه فکری رهبر انقلاب اسلامی را طوری ارائه می‌دهد که اگر کسی کتاب را مطالعه کند، بتواند به اصول فکری معظم له دست پید کند. پیش از آمدنم به ایران یکی از رهبران احزاب لائیک لبنان به من گفت که کتاب شما را خواندم و شگفت زده شدم و من فهمیدم که در برابر یک رهبر عظیم قرار دارم. تا پیش از آن، به این ابعاد استراتژیک رهبر ایران دست نیافته بودم.

 به گفته شیخ نعیم قاسم، این کتاب برای افرادی که می‌خواهند در بیانات رهبری جستجو کنند یک کتاب مرجع است که آنها را از منابع دیگر بی نیاز می‌کند. هنگامی که در خصوص ۲۶ عنوان سخن می‌گویم یعنی می توانید از بیست و شش منبع در این زمینه بی نیاز شوید.

وی با تاکید بر اینکه اصرار داشتم که تفکر امام خامنه‌ای را همان طور که هست، معرفی کنم، اظهار داشت:  من عواطف را دخیل ندادم. از اغراق خودداری کردم. سعی کردم که امام خامنه‌ای را همان طور که هست به دوستان و غیردوستان معرفی‌کنم. تلاش من این بود که دیدگاه ایشان را به شما برسانم من فقط واقعیت‌ها را بیان کردم.

معاون سید حسن نصرالله در پایان بر مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت: ولی مجدد رهبر ماست که گوش به فرمان وی هستیم. هنگامی که به سخنان رهبری گوش دادیم پیروزی‌های خوبی کسب کردیم و مقاومت قوی شد. ایشان به ما آموخت که مقابله با اسرائیل باید اولویت باشد و ما تا آخر به مبارزه با اسرائیل تا سرنگونی آن ادامه می‌دهیم .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: