چهارشنبه 08 دسامبر 10 | 15:14

حضور فعال یک شرکت صهیونیستی در اپراتور سوم تلفن همراه

شرکت مخابراتی هواوی که بیش از 60درصد سهام اپراتور سوم تلفن همراه را در اختیار گرفته، دارای گرایش های شدید صهیونیستی است.


شرکت مخابراتی هواوی که بیش از 60درصد سهام اپراتور سوم تلفن همراه را در اختیار گرفته، دارای گرایش های شدید صهیونیستی است.
این شرکت که گرایش های صهیونیستی آن در بازار مخابرات جهانی زبانزد است با استفاده از غفلت برخی مسؤولان حوزه اقتصادی کشورمان، توانسته سهم عمده‌ای از بازار رقابت‌ در مخابرات کشور را به خود اختصاص دهد.

هواوی از سال 2004 میلادی، گرایش زیادی به حضور فعال در بازار اسرائیل داشته و با چراغ سبز مقامات رژیم اشغالگر قدس، موفق شده که بخش قابل توجهی از بازار این رژیم را به خود اختصاص دهد به گونه ای که مدیرعامل این شرکت ابراز امیدواری کرده بیش از 25درصد ار بازار 400 میلیون دلاری مخابرات اسرائیل، در اختیار این شرکت قرار گیرد.

جالب اینکه این شرکت در ایران به رغم سهم بازار چشمگیری که در اپراتور اول و دوم و سوم دارد، هیچ گونه تمایلی به ایجاد یک مرکز تحقیق و توسعه که بتواند باعث ارتقای صنعت مخابرات یا اشتغال زایی بیشتر شود، ابراز نکرده اما در مقابل، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت، از همان ابتدای حضور در سرزمین‌های اشغالی، در سفری به تل آویو، شرایط ایجاد یک واحد فعال تحقیق و توسعه در اسرائیل را بررسی نموده و دفتری را در اسرائیل تأسیس کرد که برای جلوگیری از بدنامی این شرکت در جهان اسلام و عدم ایجاد مشکل در جریان فعالیتش در ایران، با نام متفاوت TOGA، در سرزمین های اشغالی مشغول خدمت رسانی در عرصه مخابرات است.

هواوی در راستای جذب بیشتر مشتریان اسرائیلی خود و گسترش فعالیت تجاری در میان صهیونیست ها، یک گوشی تلفن همراه اختصاصی مبتنی بر زبان عبری طراحی کرده که علاوه بر قابلیت‌های خاص آن، قابلیت پخش برنامه‌های تلویزیونی این رژیم را نیز دارد.
گرایش‌های پررنگ صهیونیستی و حضور این شرکت مخابراتی در اسرائیل به حدی زیاد است که وزیر صنایع و بازرگانی سابق این رژیم و معاون “ایهود اولمرت” نخست‌وزیر سابق آن و هیئتی از مدیران بلندپایه اسرائیلی، از دفتر مرکزی هواوی در چین بازدید کرده و میهمان ویژه مدیران ارشد این شرکت بوده‌اند.
جالب تر اینکه هواوی از متهمان اصلی شانزدهمین پرونده قطعی مفاسد اقتصادی کشور است و تقلب و جعل سند از جمله اتهامات سنگین این شرکت است.

این شرکت پیش از این به‌همراه دو تبعه چینی و دو شهروند ایرانی، به اتهام جعل آرم شرکت مخابرات ایران، به مجازات قانونی محکوم شده بود اما همچنان آزادانه به اقدامات خود ادامه می دهد. در این پرونده که با گزارش شرکت مخابرات و گزارش‌های مردمی در دستور کار مراجع قضایی قرار گرفت، متهمان چینی و ایرانی، به اتهام جعل آرم و علامت شرکت مخابرات ایران، استفاده از سند مجعول، اعطای امتیاز من غیر حق در جریان یکی از مناقصات شرکت مخابرات، محاکمه و پس از رسیدگی‌های قضائی علاوه بر جزای نقدی، به تحمل حبس نیز محکوم شده‌اند.
متهمان این پرونده، “دوژانگ” تبعه چین با نام مستعار “جف”، متخصص رایانه و بازاریاب هواوی در ایران، “سان ای” تبعه چین، مهندس رایانه و کارمند این شرکت،” آرش. ف” کارشناس ارشد الکترونیک و مهندس بخش فنی هواوی در ایران و “رضا ر.م” معاون وقت توسعه و مهندسی شرکت مخابرات ایران و مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ایران (دیتای سابق) هستند که بعدها مورد عفو دستگاه قضائی قرار گرفت.

خلاصه پرونده از این قرار بوده است که برخی مسؤولان این شرکت چینی، به منظور تمهید و کسب امتیازات با هدف برنده شدن در مناقصه شرکت مخابرات ایران،با اقدام به جعل آرم و علامت این شرکت، گواهی رضایت بخشی را تنظیم و به محل برگزاری مناقصه در کشور بنگلادش ارائه می‌دهند و علاوه بر این، به دلیل عدم رعایت کلیه مقررات و ضوابط مناقصه از سوی برخی رؤسا و مدیران شرکت مخابرات، نهایتا شرکت چینی CNTIC برنده این مناقصه می‌شود که این شرکت نیز پیمانکار عرضه محصولات و تجهیزات مخابراتی شرکت هواوی است که این تجهیزات با توجه به شرایط موجود و حاکم بر مناقصه، دارای کیفیت مرغوبی نبوده است.

اکنون فعالیت‌های گسترده هواوی، بیشتر در کشورهای اسلامی است که از پذیرش دفتر رسمی رژیم صهیونیستی در کشور خود، ممانعت کرده اند که البته این شرکت در میان مردم و اتباع این کشورها نیز اسم و رسم خوبی ندارد. کمک به پروژه های بانک مرکزی الجزایر، برقراری نخستین ارتباط مبتنی بر فناوری WCDMA در تونس، مشارکت در پروژه های مخابراتی امارات متحده عربی با عنوان اتصالات که این شرکت نیز از ارائه دهندگان ضمانت به گوشی های پرفروش تلفن همراه در ایران است، مشارکت در طرح های شرکت اتصالات عربستان، مخابرات مصر، شرکت تله کام برزیل و حتی اوراسکام که از غول های مخابراتی خاورمیانه و از اهداف اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است، از دیگر فعالیت‌های هواوی است و گویا دامنه فعالیت های مشکوک آن تا زیرساخت‌های کشور جنگ زده عراق هم کشیده شده است.

اکنون هواوی، قصد تسخیر سریع بازارهای منطقه را دارد که حضور هشت دفتر مرکزی بین المللی و 50 دفتر نمایندگی در کشورهای مختلف جهان، مؤید این مسأله است.
با توجه به این سوابق و اطلاعات بسیار منتشرنشده دیگر از این شرکت مشکوک، آیا مسؤولان عرصه مخابراتی کشور در زمینه واگذاری پروژه‌های مختلف ارتباطاتی و اپراتورها، مسائل امنیتی و منافع ملی کشور را هم در نظر می گیرند یا صرف منافع اقتصادی در پیشبرد پروژه‌ها برای سپردن آن‌ها به شرکت‌های خارجی مشکوک کافی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.