چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۹۴ | ۱۲:۱۵

نصرالله:‌از کاندیداتوری عون حمایت می‌کنیم

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه موضع ما درباره انتخابات ریاست جمهوری هیچ تغییری نکرده است، تاکید کرد که مقاومت اسلامی همواره از کاندیداتوری رئیس جریان «ملی آزاد» برای این سمت،‌ حمایت می‌کند.


خبرگزاری فارس: نصرالله:‌همواره از کاندیداتوری «عون» برای ریاست جمهوری حمایت می‌کنیم «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان حمایت قاطع این حزب از نامزدی «میشل عون» متحد اصلی مقاومت اسلامی برای تصدی سمت ریاست جمهوری را بار دیگر تاکید کرد.

به گزارش وبگاه خبری «النشره»، سید نصرالله در دیدار هیئت مدیره، رئیس و معاونان دانشگاه «معارف» به مناسبت بهره برداری از این دانشگاه،‌ تاکید کرد که «هیچ تغییر و تعدیلی در موضع حزب الله در قبال انتخابات ریاست جمهوری صورت نگرفته است».

وی افزود: میشل عون رئیس فراکسیون «تغییر و اصلاح» پارلمان لبنان یک کاندیدای طبیعی، نامزدی قوی و برخوردار از محبوبیت مردمی بالایی است. ما قبلا از کاندیداتوری  وی حمایت کرده، اکنون هم حمایت می‌کنیم و در آینده نیز از نامزدی‌اش حمایت خواهیم کرد. عبارت «گذرگاه الزامی برای انتخابات» هیچ تغییری در موضع ما ایجاد نمی‌کند.

سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود به مناسبت نهمین سالروز پیروزی مقاومت اسلامی بر رژیم صهیونیستی در سال 2006، عون را گذرگاه الزامی برای انتخاب رئیس جمهور آینده لبنان توصیف کرده بود که جریان 14 مارس در تفسیری نابجا، این مقوله را به معنی عقب نشینی حزب الله از حمایت از رئیس حزب مسیحی «جریان ملی آزاد» برشمرد.

دبیر کل حزب الله در این دیدار که با حضور «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله برگزار شد، به تعامل جریان سیاسی مقابل با مقوله گذرگاه الزامی برای انتخاب رئیس جمهور پرداخت و افزود: آنها به جای فهم این موضع قوی، آن را به گونه‌ای توهین آمیز تفسیر کردند… این در حالی است که از عبارت مذکور چنین مفهومی (تفسیری) برداشت نمی‌شود. این امر یکی از مشکلات ما با آنهاست.

وی تاکید کرد: وقتی می‌گوییم که ژنرال عون گذرگاه الزامی برای انتخاب رئیس جمهور است، چنین امری به معنی این نیست که وی دیگر کاندیدا نخواهد بود بلکه او محل گذر ضروری برای انتخابات ریاست جمهوری است چه نامزد باشد یا نباشد. این مقوله فراتر و عمومی‌تر است و در نتیجه بنده او را به عنوان گذرگاه ضروری تثبیت می‌کنم و این امر نه در منطق و نه در فهم، به معنی آن نیست که وی کاندیدا نیست (و نمی‌توان این مقوله را اینگونه تفسیر کرد) ولی آنها می‌خواهند امور را اینگونه تفسیر کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت و نقش دانشگاه معارف پرداخت و آن را برای معرفت، علم، تامین نیروی علمی و انسانی مورد نیاز وطن ضروری خواند و تاکید کرد: این دانشگاه جایگزین هیچ کدام از دانشگاه‌های دیگر نیست. بلکه یک دانشگاه حقیقی و جدی است که به امور آکادمیک و آموزشی همراه با ارزش‌ها و اخلاق انسانی و ملی می‌پردازد.

وی با بیان اینکه امید بالایی به آغاز فعالیت این دانشگاه وجود دارد، افزود: انتظار می‌رود که (این دانشگاه) الگوی پیشرفته و مترقی از خود به نمایش بگذارد. هر چند که چنین امری همانند مقاومت به مراحلی برای رشد و پیشرفت نیاز دارد. مقاومتی که الگویی ارائه کرده و روز به روز پیشرفته‌تر شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: